Wpis z mikrobloga

W nowym numerze pisma "Empire" pojawiła się nowa, oficjalna mapa Galaktyki. Parę ciekawych rzeczy można zaobserwować.
1. Zostały na nią naniesione 3 zupełnie nowe planety: D'Qar, Takodana i Hosnian Prime.
dodatkowo spoiler na temat umieszczenia na mapie Starkiller Base:


2. Wiadomość, która elektryzuje fanów KotOR: potwierdzono po raz pierwszy Rakata Prime. Jest to pierwszy raz, kiedy ta planeta pojawiła się w nowym kanonie. Świetna wiadomość, bo jest wyraźnym sygnałem, że Stara Republika nie została wyrzucona do kosza. Dotychczas unikali jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, wg mnie wkrótce cały KoTOR 1 i 2 + SWTOR zostaną potwierdzone, a także doczekamy się nowych historii z tego okresu, poza SWTOR. Modlę się o potwierdzenie oficjalne KoTOR 3.

Warto nadmienić, że też nie wszystkie planety kanonu zostały na tej mapie umieszczone: nie ma Mustafar, Kamino, Ryloth, Rodia, Rishi,... A mimo to mamy Rakata Prime, zupełnie nową dla nowego kanonu, a także np. Kuat, która też się nigdzie właściwie nie pojawiła, poza wzmianką o Kuat Drive Yards w materiałach dodatkowych do Rebels. Zastanawia mnie to.
#starwars #kotor
Gwyn66 - W nowym numerze pisma "Empire" pojawiła się nowa, oficjalna mapa Galaktyki. ...

źródło: comment_tbY3UamEc5rzD3KLA7Fe78mDNqp2N4ZE.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Gwyn66: Zrewidował kanon jeśli chodzi o wydarzenia po "Powrocie Jedi", wszystko przed tym jest bez zmian.

Na nowej mapie wyszczególnili planety, które będą odgrywały znaczącą rolę w nadchodzących czy to filmach czy to grach, bo nie ma sensu pokazywać wszystkich planet (trudno byłoby się połapać na takiej mapce co gdzie jest),
to tylko taki "przewodnik po galaktyce" w kontekście nowej trylogii.
  • Odpowiedz
@Dobre_bo_z_Marcepanem: nie do końca. Prawdą jest, że mapa ta jest tylko wycinkiem na potrzeby publikacji w czasopiśmie, jak potwierdził Pablo Hidalgo na tweeterze, ale warto przytoczyć też:

As of April 25, 2014, no material originating purely from an Expanded Universe source is considered canon. In order to be considered canon, the material must have appeared within one of the Star Wars films from the original trilogy or prequel trilogy, the Star
  • Odpowiedz