Wpis z mikrobloga

@Studiuje_Prawo:

HTML5 - umiejętność tworzenia dobrego, semantycznego kodu
2. CSS3
3 JavaScript z jQuery
4. Photoshop (jeśli masz mac'a to również Sketch) - umiejętność cięcia plików z designem

To jest absolutne minimum. Dalej warto ogarnąć:

4.sass/scss
5. compass
6. git (lub jakiś inny system kontroli wersji - ten chyba jest jednym z najpopularniejszych)
7. bootstrap
8. WordPress zdecydowanie najpopularniejszy CMS
9. do 8 napewno też PHP - potrzebny do podpinania markup'u
@feuer: ale z tego co pamiętam to zajmujesz się WordPressem. Obecnie w projektach bardzo dużo nawet logiki jest pisanej we frameworkach JSowych.

@Studiuje_Prawo: Ogarniasz HTML, CSS, później jakiś backend (do stopnia takiego, żeby poradzić sobie z podpięciem bazy, validacjami od strony serwera, routingiem, systemem kont, mailerami, wystawieniem sobie JSONa), później java script i na końcu już jakiś konkretny frontendowy jsowy framework jak Angular/Ember czy coś jeszcze innego. W między czasie
@Studiuje_Prawo: nie wykuć tylko ćwiczyć, mnie zajęło pół roku na rekonesans technologii i sposobów ale tak czy siak u mnie z JavaScript cienko. także ogarnij JS a reszta tych narzędzi służy do ułatwiania sobie życia. wygoogluj poczytaj, odwiedz stronę scotch.io i zrób wszystkie tutoriale ;)
@Studiuje_Prawo: front-end robi się w HTML+CSS (lub skompilowane scss lub less) + JavaScript. PHP to ciezka krowa do wyciągania danych, a widoki generują się na serwerze. stara technologia. np angularjs pozwala na manipulowanie widokami po stronie klienta, dane są po stronie serwera. nie bierz się za PHP bo to nie ma przyszłości. już lepiej jak byś pythona albo ruby zaczął się uczyć :P poszukaj informacji co rzezcach które ci wcześniej wysłalem
@Studiuje_Prawo: Ja powiem w ten sposób. Zastanów się co wolisz na początek. Front-end czy back-end. Jeżeli front to JS a jeżeli backend to jakiś PHP. Oczywiście wszystko co robi się w PHP można też zrobić w JSie i zazwyczaj nawet to będzie wydajniejsze. Problem polega na tym, że jest to po prostu raz, że trudne, dwa nie ma w naszym kraju pracy na entry stanowiskach w tym.