Wpis z mikrobloga

Hej Mirki! Potrzebuję zrobić aplikację na androida, taka tam mini społecznościówka. Wykorzystam do tego C# z Xamarinem.
Jako że w androidzie będę pisał pierwszy raz, a w webie (php, asp.net, python) siedzę już parę ładnych latek, pomyślałem żeby zrobić stronę, responsywny design itp, a w aplikacji po prostu wyświetlić tą o to stronę (web view). Oczywiście funkcje takie jak powiadomienia w trayu itp zrobiłbym normalnie. W ten o to sposób zaoszczędziłbym mega dużo czasu.

Niby wszystko fajnie, ale zastanawiam się czy aby to jest na pewno dobry pomysł?
Muszę wykonać tą aplikacje jak najszybciej.

#programowanie #csharp #xamarin #android
  • 11
  • Odpowiedz
@PanKamil907: widze pewień problem. Przykładowo - powiadomienia PUSH - w jaki sposób masz zamiar wywoływać logikę z Twojej aplikacji js po kliknięciu na PUSH? I tak dalej... - owszem możliwe, wywoływanie js z kodu c# w WebView, ale to będą całkiem brzydkie hacki
  • Odpowiedz
@sylwke3100: Myślałem żeby tak to zrobić, no ale musiałbym się uczyć tego cholerstwa wszystkiego z androida.

Niby zrobiłbym sobie na stronie api, potem ładnie pobierał to, wyświetlał ładnie i faktycznie ładnie by to chodziło. No ale czy gra jest warta świeczki? Jeżeli tak to nie ma problemu - zrobi się, ale jeżeli tego się nie opłaca robić to po prostu zrobiłbym tym prostszym sposobem.

potrzebuję raz zrobić tą aplikację i zapomnieć
  • Odpowiedz
@PanKamil907: jeśli chcesz zrobić appkę z webview, której głównym zadaniem jest wyświetlanie tego webview, a później opublikować w Google Play, to sobie odpuść. Serio, Google banuje takie appki, a później się 2 tygodnie z nimi tłuczesz, że to Twoja strona i masz prawa do wyświetlania contentu. Bot banuje je z automatu.
  • Odpowiedz
@PanKamil907: wiesz, jakbyś chciał, to możesz przepchnąć taką appkę po kłótniach z Google lub przy szczęściu, że nie zbanują, ale druga sprawa to wydajność. Mam responsywny chat w ajaxie i opóźnienie to 30 sekund po każdej akcji ;)
W androidzie nie będziesz miał dużo roboty:
baza danych < plik php > android (webservices), to jest android woła plik php, on przekazuje do bazy, w drugą stronę plik php przekazuje wartość json
  • Odpowiedz