Wpis z mikrobloga

Ani jeden poseł nie przeszedł z PO do Nowoczesnej. Czyli według PiSowej logiki szalupa ratunkowa dla PO.


@chanelzeg: Proszę bardzo:

Jerzy Meysztowicz
Adam Rogala-Lewicki
Mirosław Pampuch
Wojciech Kałuża
Dwojga z kancelarii Komorowskieg (nie wiem, czy się liczy):
Monika Rosa
Adam Szłapka

Yep, nikt z PO. Nie wiem jaki sens ma stwierdzenie "żaden poseł" - no w tych wyborach żaden były poseł nie zrejterował, jednak większość ludzi z Nowoczesnej to byli działacze
Skoro jeżeli ktoś jest byłym działaczem PO i przjedzie do Nowoczesnej i to oznacza szalupę dla PO to czemu tak samo nie działa w PiSie?


@chanelzeg: Ponieważ jest różnica między rozstaniem się z "partią macierzystą" w roku 2000, a w 2015 zaprzysiężenie na prezydenta, a "kończeniem działalności" w 2015 i następnie przechodzenie do Sejmu w tym samym roku pod znakiem Nowoczesnej, by nadal działać z taką samą retoryką (straszeniem PiSem, zamachem
@chanelzeg: Nie ustaliłem żadnego kryterium. Oceniam przez pryzmat działalności Nowoczesnej, która właściwie jest identyczna z retoryką PO. Biorąc pod uwagę, że w Nowoczesnej siedzi większość działaczy PO, wniosek nasuwa się sam - zmiana barw (jak wcześniej Unia Wolności -> PO, lub Porozumienie Centrum -> PiS) by złapać stracony elektorat. Jaka była pierwsza przemowa Petru po ostatnim posiedzeniu Sejmu? "Musimy powstrzymać PiS, apeluję do PO" :D. Nowa Jakość :D

Gdyby Duda dla
Biorąc pod uwagę, że w Nowoczesnej siedzi większość działaczy PO,


@zerozero7: To nie prawda. Po prostu sobie wmyślasz jakieś rzeczy i kreujesz rzeczywistość. W dodatku podwójne standardy w zależności o którą partię chodzi.

A że tzreba powstrzymać PiS to się w pełni zgadzam. Gdyby mówił inaczej to bym na niego nie głosował.
To nie prawda. Po prostu sobie wmyślasz jakieś rzeczy i kreujesz rzeczywistość.


@chanelzeg: To co u góry podałem to nazwiska liderów Nowoczesnej :). Można drążyć dalej, jeśli chcesz. Przecież sam Petru był doradcą Komorowskiego :D. Niczego tu nie zmyśliłem

A że tzreba powstrzymać PiS to się w pełni zgadzam. Gdyby mówił inaczej to bym na niego nie głosował.


Wiadomo, w końcu Komitet Obrony Demokracji. Z tym, że PiS nic takiego nie
Wiesz, że nawet obecni ministrowie PiS byli doradcami Tuska?


@chanelzeg: No i dalej utrzymują kontakty z Tuskiem, jak Petru z Komorowskim? Przecież wyszła ta mini "afera" z korespondencją Nowoczesnej, gdzie to jest czarno na białym napisane.
@zerozero7: Aha, to ten mail odebrany w tej samej minucie co zrobiony printscreen? Mogę zrobić podobny, że Kaczyński utrzymuje pozagrobowe kontakty z Hitlerem,a JKM z afgańskim osiołkiem. Też uwierzysz? Myślałem, że jest pewna granica naiwności i minimalna doza sceptycyzmu.
Myślałem, że jest pewna granica naiwności i minimalna doza sceptycyzmu.


@chanelzeg: Ja też, ale jak widać - działacze PO w Nowoczesnej, dobre układy Petru z Komorowskim, ta sama linia polityczna co PO i korespondencja, która właściwie to wszystko podkreśla to za mało, by przekonać prawdziwie wierzącego :)