Wpis z mikrobloga

@Ripper: Ty sobie chyba jaja robisz jeśli myślisz że w tej kadencji cokolwiek by to dało. Musisz mieć 2/3 składu obu połączonych izb by go odwołać. W tej kadencji nie ma na to niestety żadnych szans.
@Ripper: Stanie o ile zmieni się władza a patrząc na sondaże nie zanosi się na to. A jeżeli PiS będzie miało szczęście i ruszy światowa gospodarka to mają kolejne 4 lata w kieszeni.
@Ripper: liczę, że media będą grillować Maliniaka tą sprawą przez następne 4,5 roku
tymczasem szanse na drugą turę wyborów prezydenckich 2020 w formacie Petru - Biedroń zwiększają się, oj będą pękały odbyty
@Ripper: > nie ma kompetencji do takiego orzekania

Nie ma, ale tak będą się PiSowcy bronic :) Ten wyrok tylko posunie dalej tą ciągła histerię w mediach, ten cały burdel w przewalaniu sie kto ma racją, a kto nie. Niestety...
@Ripper: Jeśli dobrze zrozumiałem orzeczenie TK to w momencie pojawienia się zaskarżenia do TK (czyli niedających się usunąć wątpliwości) mógł spokojnie poczekać na orzeczenie TK i wtedy niezwłocznie przyjąć (lub nie przyjmować - jeśli niezgodne) ślubowanie sędziów. Niestety nie zrobił ani jednego, ani drugiego.
@wojtek354: Od wszystkich pięciu wybranych. Czytamy ze zrozumieniem.

wybrali ich więcej niż mogli


Prezydent nie miał prawa tego oceniać. Powinien przyjąć ślubowanie, a następnie z wątpliwościami zwrócić się do TK.
Jaki jest koń każdy widzi.


@Ripper: zależy który ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja widzę przynajmniej dwa konie, które zrobiły sobie hucpę z TK w imie partyjnych korzyści i wciąż każą naiwnie wierzyć, ze TK jest niezawisły i politycznie neutralny. Dla mnie to jest kompletna tragifarsa, tyle, że PO robi to w rekawiczkach a PiS na chamca.