Wpis z mikrobloga

Jak już lecą #kryptografia #glupiewykopowezabawy
To też mam coś z nagrodą dość symboliczną wyślę piwo (albo dwa a co tam) w paczce w dowolne miejsce w Polsce (na paczkomat), czas tydzień, a jak ktoś rozwiąże w weekend. hm..nagroda do 50 zł, nie wiem jeszcze co ;)

Nie znam odpowiedzi, ale jak ją poznam to będę umiał ją sprawdzić.
Odpowiedzią będzie albo jakiś tekst albo liczba (np. współrzędne) albo ewentualnie rysunek na matrycy 12x5 (wątpliwe).

Nie chcę podpuszczać, ale myślę, że nikt nie rozwiąże.
Jeżeli to będzie napis, to nie zawiera liter J U W (to alfabet klasyczny łaciński)
L.....G - Jak już lecą #kryptografia #glupiewykopowezabawy
To też mam coś z nagrodą ...

źródło: comment_YyoNODE2sHXQbb0s2K8c4xBdZdiyxYV9.jpg

Pobierz
  • 27
@wytrzzeszcz: tylko obraz i to jest zajebisty problem. Ja nad tym myślę, z jakieś 2 tygodnie.
Co widzę,
kratki mają 12x12... różnica między "makrerami" = dokladnie12x13
wykres na końću pokazuje poziom 37
w tle są jakieś dziwne obrazy

@Pertaseth: tak, jest to przerąbane, dla dobrego humoru powiem, że myślało nad tym jakieś kilkanaście tysiecy ludzi i jeszcze (do teraz) nikt tego nie pyknął
Trochę przypomina reflektometr, przy odpowiedniej skali tak może wyglądać. OTDR


@archon: wow, to mnie zagiąłeś, różne rzeczy wymyślałem (Chociaż to możę byćurządzenie "wymyślone") ale o tym nie pomyśłałem, poczytam co i jak :) Jak by mi to pomogło w rozwiązaniu (chociaż jestem sceptyczny) to piwo i tak poleci :)
@LowcaG: to wygląda jak oscyloskop, gwiazdka początek, wykrzyknik koniec. Każda górka i dołek może przedstawiać pewną wartość, na pierwszy ogień dzwięk? litery alfabetu (gwiazdka to A a maximum to Z) lub liczby lub kolory. Dalej może to być coś ze spektrometru masowego lub rentgenu tj. występowanie pierwiastków lub związków chemicznych. Dalszy pomysł przypomina mi to remote control i to jest wykres poruszania się.
Probowałeś obrobić tą krzywą za pomocą funkcji matematycznych naprz. exp, log itp.


@Figa-z-makiym: Nie, tę opcję zostawiam sobie na akt desperacji ;)
Doświaczenie mnie uczy, że "te" zagadki są może mało intuicyjne, ale na końcu mówisz "no tak, w sumie proste"

pierwiastki chemiczne to jest też jakiś trop.
Trochę przypomina reflektometr, przy odpowiedniej skali tak może wyglądać. OTDR


@archon: Próbowałem o tym poczytać (jak działa itd.) i w żaden sposób nie potrafiłem tej wiedzy użyć aby to odszyfrować ;)
@LowcaG: Mnie to przypomina zapis dźwiękowy, a raczej obwiednię sugnału. Wygląda to podobnie do wszelkiego rodzaju badań nieniszczących lub sejsmograficznych. Ewentualnie może to być spektrum częstotliwościowe, przy czym niekoniecznie chemiczne. Praktycznie wszystkie maksima w sygnale są przypisane do konkretnych punktów na osi x i y, można by to względnie łatwo (choć jest to czasochłonne) przenieść do komputera i testować np. odwrotną transformatą Fouriera i zobaczyć co wyjdzie.

Zakładając, że gwiazdka oznacza