Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Miał wtedy przy sobie relikwię - kawałek cienkiej bawełnianej skarpetki Jana Pawła II w pozłacanym relikwiarzu.
  - Wkładam jej tę relikwię pod głowę i rozlega się wściekły, męski głos: weź tego Janka, weź to białe, zabierz go, śmierdzi! To świętość szatanowi śmierdziała - opowiada ksiądz.


  kawałek cienkiej bawełnianej skarpetki Jana Pawła II

  Ta religia jest poważna, jestem poważnym kapłanem.

  #wykopobrazapapieza #bekazkatoli
  pokaż całość

 • avatar

  Daj plusa jak lubisz gdy niebieski układa Ci włosy!
  #hehszki #zwiazki #humorobrazkowy

 • avatar

  #truestory #coolstory #polska #patologiazewsi #szkola #2137 #papiez
  Mamełe pracuje w wiejskiej szkole. Historia szkoły jest taka:
  - kiedyś budynek był drewniany, rozsypujący się, nie było sali gimnastycznej, klasy były małe i ciasne. Władze gminy wiele razy chciały zamknąć szkołę (w gminie jest jeszcze jedna, duża). Sprzeciwiała się temu ówczesna Pani Dyrektor. Walczyła w kuratorium, w ministerstwie, u władz gminy, wkładała w szkołę i wieś swoje serce i pracę. Wreszcie się udało - uzyskała dofinansowanie, postarała się o granty, rozpoczęto budowę nowej szkoły. Zdążyła położyć kamień węgielny - i niestety, zmarła na nowotwór.

  Minęły lata, szkoła powstała, jest duża, ładna, nowoczesna, świetnie wyposażona. Dzieciaki z okolicznych wiosek mają do przejścia góra kilka km, a nie dojazd kilkanaście gimbusem. Osiągają wyniki w olimpiadach, zawodach sportowych, konkursach śpiewu. Ludzie na wsi zgodnie mówią, że to zasługa zmarłej Pani Dyrektor, że to jej szkoła, marzenie i spełnienie jej życia.

  Dobra, przechodzę do sedna: Nowy Dyrektor postanowił nadać szkole imię. Padło kilka propozycji, jacyś tam pisarze i poeci, no i dwie poważne: Ś.P. Pani Dyrektor i Prawdziwy Papież Polak JP2. Przy czym za Ś.P. Panią Dyrektor optowała większość nauczycieli, a JP2 był propozycją Pana Dyrektora, który za byłą dyrektorką nie przepadał. Teraz najlepsze:

  - Przeprowadzono głosowanie na Radzie Nauczycieli, wygrała Ś.P. Pani Dyrektor. Pan Dyrektor stwierdził, że on co prawda mógłby uszanować wolę grona nauczycielskiego, ale w sumie to wypadałoby też spytać radę rodziców.
  - Przeprowadzono głosowanie Nauczycieli i Rodziców. Znów wygrała Ś.P. Pani Dyrektor. Ale Nowy Dyrektor stwierdził, że sednem szkoły są dzieci, i ich też trzeba zapytać.
  - W głosowaniu, w którym głos miało każde dziecko (lol), rada rodziców i nauczyciele, znów wygrała Ś.P. Dyrektor. Co zrobił nasz bohater na stołku? Unieważnił głosowanie, bo uznał, że część dzieci była zmanipulowana przez nauczycieli XD
  - Wreszcie dopiero w czwartym głosowaniu, przewagą 4 głosów, patronem szkoły został niepodważalnie i zasłużenie najskromniejszy i największy z Polaków :-). Już się szyje szandar, już się pisze hymn, uroczystość nadania imienia pewnie za parę tygodni. Tak to się robi.

  Niech zstąpi Duch Twój, i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi. Czy jakoś tak. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  pokaż całość