Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki spod tagu #programowanie. Mam mały problem z zadaniem domowym w C#. Muszę odczytać z pliku tekstowego liczby, przypisać je do tablicy dwuwymiarowej, żeby uzyskać wartości dla X oraz Y po czym wygenerować z tego wykres. Mam po dwie liczby w jednej linijce i nie mogę ich rozdzielić na X i Y. Łączyło mi je w jedną liczbę i wyświetlało jako X=Y. Kombinowałem coś ze splitem, ale tylko rozwaliłem wszystko... Macie może jakieś pomysły ?
Kotzon - Cześć Mirki spod tagu #programowanie. Mam mały problem z zadaniem domowym w ...

źródło: comment_pPwFYMrFuawj0fbMpHUMaeC39MNfqlhG.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Kotzon: spróbuj przez chwilę pobawić się w interpreter i zobacz, co twój kod robi. Gdy liczba == 0, == 1, == 2. Kto wie, może nawet zauważysz, że ten for jest zbędny.
  • Odpowiedz
@Kotzon: przecież to jest #naukaprogramowania a za te cuda powinieneś spłonąć. czemu nie używasz jakiegoś generica na te dane i prostej struktury? babranie się w tablicę jest co najmniej dziwne. zresztą deklarujesz ją i nie używasz, gg. ten for jest tam? po co?

tak jak Ci @sasik520: powiedział - uruchom debugger i patrz co się dzieje ze zmiennymi.

i na boga naciśnij CTRL-E-D(domyślne dla c#) albo ogarnij wcięcia ręcznie
  • Odpowiedz
@sasik520: @ilmash: W takim razie użyłem złego tagu, mea culpa ( ͡° ʖ̯ ͡°). Studiuję Elektrotechnikę i programowanie to dla mnie póki co ciemna strefa, ale wymagają na zajęcia to staram się to trochę ogarnąć. Powoli przetwarzam sobie wasze wskazówki i może coś z tego wyciągnę.
  • Odpowiedz
@Kotzon: skoro już spamujesz to idź i poczytaj na MSDN podstawy: struktury, List (bo w sumie to Ci się jedynie przyda jakbyś chciał te wartości zachować na później), String.Split(char), using(resource) { } i to tyle. resztę już chyba masz mniej więcej

i jeszcze...albo będziesz miał spójny format listy, czyli np.

23.7,36.8
24.8,45.78
23.576,38.98

albo musisz mieć coś po czym identyfikujesz gdzie się jedna liczba zaczyna a gdzie poprzednia kończy. taki format
  • Odpowiedz