Wpis z mikrobloga

Czekam na hejty, dobrze że na mirko nie można dawać minusów bo byście mnie zjedli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KrupnikPL: Nie tyle zjedli, co obalili ten obrazek z pseudokorelacja rodem z gimnazjum. Rownie dobrze moglbys tam napisac, ze im mniej Europejczykow w danym kraju tym mniej morderstw. Tez by sie pseudokorelowalo z tym obrazkiem. A ze argumenty przeciwnikow posiadania broni sa z reguly bardzo podobne, to dla
@KrupnikPL: Uwielbiam taką generalizację, wrzuć wszystko do jednego worka biorąc pod uwagę tylko jeden czynnik jakim jest posiadanie broni i odnieś go do potwierdzenia swojej tezy. Świat nie jest czarno-biały
@piesogrodnika: Typowy wyznawca powszechnego dostępu do broni, pominąć wszystkie wskaźnik makroekonomiczne, pominąć zarobki, poziom bezrobocia i stwierdzić że w jakimś kraju 3-go świata jest więcej zabójstw mimo że jest mniej broni.
Nie wiem jakim cudem w Szwecji są 33 sztuki broni na 100 obywateli, możesz metodologię tego sprawdzania podać? Albo we Francji? Przecież to jest jakaś kompletna głupota, jak w kraju w którym nikt praktycznie nie może mieć broni, nawet policja
@lowca_chomikow: No ale jaki jest sens ripostowac glupi obrazek rownie glupim?

pominąć wszystkie wskaźnik makroekonomiczne, pominąć zarobki, poziom bezrobocia i stwierdzić że w jakimś kraju 3-go świata jest więcej zabójstw mimo że jest mniej broni.


@Bsx88: Ciesze sie, ze dzieki mnie sam zaczynasz zauwazac, ze nie sama ilosc broni w spoleczenstwie wplywa na skale przestepstw popelnialnych wraz z nia.

A reszty wypowiedzi nie chce komentowac, bo nie wiem czy to
@piesogrodnika: Żaden trolling. Jeżeli co trzeci Francuz miał broń przy zamachach, to sami sobie zaprzeczacie że Francuzi są rozbrojonym społeczeństwem, jeżeli nie miał, to twoje dane o 33 sztukach broni na 100 obywateli, można włożyć między bajki.
@Bsx88: Czy widzisz te niebieskie literki ukladajace sie w wyrazy kilka razy w mojej wypowiedzi? Kliknij na pierwszy z nich, a nastepnie scisnij ctrl + f (cmnd + f jest Mac) i wpisz "france". Reszta nalezy juz do Ciebie.

Jeżeli co trzeci Francuz miał broń przy zamachach,


@Bsx88: lol co?! XD
@piesogrodnika:

No ale jaki jest sens ripostowac glupi obrazek rownie glupim?

Bardzo duży. Możesz przedstawiać w wieloakapitowym wywodzie jak wiele różnic między Hondurasem, a Szwajcarią przekreśla takie symplistyczne zestawienie. Z drugiej strony możesz pokazać drugi równie prosty obrazek robiący takie samo zestawienie kilku krajów i "udowadniające" przeciwną tezę. Z takim wywodem można próbować polemizować, a z takim obrazkiem? Teoretycznie pewnie też, ale trzeba się nieźle napocić i zrobić z logiki ogromną
@lowca_chomikow: I wtedy mamy jedna grupe idiotow, ktora bedzie uwazac, ze Szwajcaria jest bezpieczniejsza niz Honduras tylko dzieki broni. I zaraz druga grupe idiotow, ktorzy beda uwazac, ze Japonia jest bezpieczniejsza niz USA tylko dzieki braku broni. A dyskusja jak stala w miejscu tak stoi...

@Bsx88: Przyznam, ze musze skapitulowac przed taka argumentacja :).