Wpis z mikrobloga

W firmie w której pracuję, właśnie na chorobowe odszedł #rozowypasek z powodu ciąży. W firmie pracowała od 6,5 miesiąca. Przez 6 miesięcy brała udział w specjalistycznym szkoleniu, które kosztowało ok. 60 tys. Plus jej pensja za 7,5 miesiąca ok. 50 tys. Firma straciła 210 tysięcy, bo wielka pani postanowiła rozłożyć nogi na koszt firmy. Dodam, że jak dołączyła do pracy była już w ciąży od pół miesiąca, o czym nikt nie wiedział. Zapytania, dlaczego wcześniej tym nie powiedziała, oznajmiła, że nie ma zamiaru czekać do trzydziestki i jej te pieniądze się należą. Szef strasznie się #!$%@?ł. Od teraz CV złożone przez różowe od razu lądują do kosza, bez choćby rzucenia okiem.

#4konserwy #bekazrozowychpaskow #bekazpodludzi #neuropa #truestory
  • 266
@dimbo: Mozecie sobie pozwolic na jej odejscie? Wpakowane 60k, wyplacona pensja, przekazane pewnie know-how, zamiast się obrażać ja bym schował dumę do kieszeni i mininalizował straty. Skoro tak trudno znalezc dobrego pracownika na to stanowisko to ja bym ją zachęcił żeby od razu po macieżyńskim wracała. Następnym razem z prawnika korzystajcie przed zawarciem umowy (jest masa sposobów zeby sie zabezpieczyc przed opisywanym przez Ciebie przypadkiem), teraz ciężko bedzie ją zwolnić bez
@dimbo : Myślę, że w sytuacji, gdyby ta kobieta pracowałaby już powiedzmy 2 lata, przyniosła kupę zysku dla Twojej firmy to nikt by nie miał do niej pretensji, że jest w ciąży, ba! - podejrzewam, że może by nawet dostała jakieś becikowe od firmy. Bo wiadomo - trzeba dbać o rozwój społeczeństwa, o dodatni przyrost naturalny, to dla wszystkich będzie pozytywne. Zachowanie, jakie zaprezentowała ta panna jest jednak naganne i niczym nieusprawiedliwione.