Wpis z mikrobloga

Mircy, pytanie. Planuje zakupić pierścionek zaręczynowy. Nie znam się kompletnie na biżuterii. Wiem że moja Luba przymierzała pierścień w rozmiarze 14 i pasował. Na co zwracać uwagę? Jakaś próba złota potwierdzona przez jakiś instytut? Czy na kamień też jakiś certyfikat? I gdzie w Lublinie znajdę dobrego jubilera, złotnika? #pytanie #bizuteria #zareczyny #lublin #kiciochpyta
  • 12
@organicus: mnie tez wolaj

proba oznacza ile promili złota w złocie ;P

585 oznacza ze 58,5% zlota w zlocie

24-karatowe – próba 1000 (z definicji, w rzeczywistości uzyskuje się próbę 999 lub 999,9)
23-karatowe – próba 958
22-karatowe – próba 916
18-karatowe – próba 750
14-karatowe – próba 585
12-karatowe – próba 500
10-karatowe – próba 417
9-karatowe – próba 375
8-karatowe – próba 333

bizuterie robi sie od 8 do
@organicus: Witam, zły dział! Następnym razem użyj opcji szukaj! ( ͡º ͜ʖ͡º) A na serio, unikaj sieciówek bo to chłam. Pochodź po "zwykłych" jubilerach. Ustal jakiś budżet, miej na uwadze to żeby kamień nie wyglądał jak z "pierscionka od komunii", no ale to zależy od budzetu. Musisz sie dowiedziec co lubi Twoja wybranka, pierscionki zareczynowe sa zazwyczaj zlote lub z bialego zlota. Moja np nie cierpi
@ateibok: @stoprocent: Dzięki za odpowiedzi:) coś mi się wydaje że woli srebrne rzeczy, zresztą bardziej jej pasuje do oczu chabrowych. Czyli takie białe złoto dalej jest złotem pomimo że nie wygląda złoto? Sklepy sieciowe nie wchodzą w grę. Lubie rzeczy wyjątkowe i zrobione przez człowieka którego widzę i mogę poznać.