Wpis z mikrobloga

Mirki proszę o pomoc. Sytuacja wygląda tak, że wysłałem za pomocą firmy Pocztex usługa kurier Expres 24h ofertę na przetarg. Zaznaczyłem, że chcę aby przesyłka dotarła do godziny 9:00, jednak tak się nie stało w wyniku czego nie wziąłem udziału w przetargu. Czy z tego tytułu mogę domagać się jakiegoś odszkodowania, czy tylko wymienionej w regulaminie rekompensacie w wysokości dwukrotności kosztów przesyłki?
#prawo
  • 6
@JaTuNaChwile: nic nie zdziałasz. Ja kiedyś wysłałem ofertę DHLem z zaznaczeniem do 9tej, choć mogłem zaznaczyć duuużo tańszą opcje do 12-tej bo złożenie oferty było do 13-tej. Oferta dotarła do klienta grubo po terminie a DHL powiedział, że możemy pisać reklamację i jak ją uznają to zwrócą koszt dopłaty do usługi. Co ciekawe nie całą kwotę za przesyłkę, bo przecież doręczyli, tylko te dodatkowe 50 zł za doręczenie do 9-tej. Szczęście,
@JaTuNaChwile: A ja uważam że owszem jeśli chodzi o teoretyczne straty szans nie masz, bo nie można zasądzić czego co jest niepewną utratą, ale po ogłoszeniu przetargu jeśli okaże się że byś go wygrał ze swoją ofertą wtedy w moim ocennie zachodzi związek przyczynowy i twoja roszczenie było by jak najbardziej skuteczne.