Wpis z mikrobloga

Mirki, doszedłem dzisiaj do takiego wniosku: Żyjemy w świecie przestrzeni trójwymiarowej, są to wszystkie rzeczy, które nas otaczają i również my sami. Zatem czym jest nasza świadomość? Myślę, że wyższym wymiarem bo przecież samo nasze ciało nie jest w stanie pamiętać, nie jest w sanie przenosić się w przyszłość czy przeszłość. A nasz umysł owszem. Jest on w stanie sobie coś przypomnieć jest w stanie przewidywać, wyobrażać, pamiętać. Jest w stanie wracać do pewnych zdarzeń z przeszłości itp. Samo ciało nie, samo ciało po prostu jest tu i teraz i nigdzie indziej więc jeśli ciało umiera to świadomość zostaje bo jest w wyższym wymiarze czyli potrafi się przemieszczać w czasie. Więc co robi w momencie śmierci ciała, do którego należy? Odłącza się od liny która go z nim wiąże i dołącza już całkowicie do wyższego wymiaru.

#rozmyslania #nauka #swiadomosc #swiadomedrugiezycie #umysl #fizyka #logika
  • 11
  • Odpowiedz
@kukakikikaka: ciekawa teoria.
Ja mam taką.
Po śmierci jest to co sobie wyobrazimy sami.
Ktoś wierzył w piekło, dostanie je.
To samo z niebem.
Niby nicosc tam jest ale ja myślę że jakaś energia tam przepływa.
Jak wiemy dotąd nic we wszechświecie nie dzieje się bez powodu.
A w przyrodzie nic nie ginie.
Jest to co sobie zwizualizujemy.
Taki realny i to bardzo sen.
Po jakimś czasie w tejże pustce nasza
  • Odpowiedz
@kukakikikaka: Też o tym chyba nawet dzisiaj myślałem. Ostatnio coraz bardziej zgłębiam budowę i naturę czasoprzestrzeni, fizykę kwantową itp. i często miewam czysto filozoficzne refleksje np. zastanawiająca jest potęga naszej świadomości... ale doszedłem do wniosku że wynika po prostu z budowy i działania naszych mózgów (kombinacje impulsów w mózgu=odpowiednie odczucia, myśli). A owa "potęga" świadomości, jest tworem jej samej... wcale nie jesteśmy tacy wyjątkowi, tu gdzie jesteśmy doprowadziła nas nabyta w
  • Odpowiedz
@ailurus: No tak ale chodzi mi o to, że ogólnie żyjemy w 3D bo pierwsze trzy tworzą siatkę, w której istniejemy i nadają wszystkiemu wymiary: wysokość, szerokość i głębokość, natomiast czwartym wymiarem jest m.in. czas a on jest względny on nie ma żadnej miary fizycznej a jednak istnieje. Czas stanowi wymiar świata materialnego tego 3D więc jesli przyjmiemy, że nasza świadomość nie jest materią (współczesna fizyka nie potrafi tego wyjaśnić, jak
  • Odpowiedz
@korpal6: myśle ze jesli tyle osiagnelismy i teraz mamy taka technologie ktorej nikt 600 lat temu nie bylby w stanie sobie nawet przysnic (mysle, że gdyby komus nawet z czasow Chopina pokazac hologram to bez zastanawiania sie pomyslalby ze to duchy a prawda jest inna) to wszystko jest możliwe, nawet bog czy magia, problem w tym że jeszcze nie wszystko udalo nam sie odkryć.
  • Odpowiedz
Czas jest ściśle połączony z przestrzenią, nie ma 3 wymiarów przestrzeni + 1 czas. Są 4 wymiary - czasoprzestrzeń. A myśli i świadomość jest kombinacją fal elektromagnetycznych w naszym mózgu, który jest w stanie je generować. A że jesteśmy świadomi - pytamy dlaczego tak jest. Nie chodzi o to że nasza świadomość jest ponad wszystko (przestrzeń, materię) ona jest jej częścią i w jej naturze leży pytanie "dlaczego". Odsyłam do: Zasada antropiczna
  • Odpowiedz
Tak, umierasz, mózg przestaje wytwarzać impulsy, miliony myśli, pamięć, przeżycia... świadomość znika. Groteskowe

Żyjemy po to samo co bakterie, zwierzęta i rośliny. Urosnąć, rozmnożyć się i przeżyć (zjeść albo zostać zjedzonym). Tylko że, my to robimy świadomie, w samochodach, przed komputerami. Trudno to przyjąć do wiadomości, że nasz byt nic nie znaczy, po to wymyślamy sobie teorie o bogu i takich tam.
  • Odpowiedz
  • 0
@korpal6: no niby tak ale to w takim razie od czego zalezy to ze np. Ja jestem tym okreslonym cialem a nie innym? Rownie dobrze moglbym być Tobą a jednak nie jestem. A i jeszcze jedno - nie sądzisz, że jak juz miales raz szanse zainstniec na tym swiecie to czemu mialbys nie zaistniac drugi raz? ;)
  • Odpowiedz