Wpis z mikrobloga

Udało mi się obejrzeć przedpremierowo ''Zjawę''. Nie jest dobrze. Przynajmniej dla twórców którzy chcieli powalczyć w tym roku o oskary bo Zjawa wszystko zgarnie. Dosłownie wszystko. No, może poza główną rolą męską dla DiCaprio, który swoim aktorstwem odlał się ciepłym moczem na współczesne gwiazdy kina. Najlepsza rola w jego karierze - a pułap do przeskoczenia był naprawdę wysoki. Scena ataku niedźwiedzia i jazdy konnej w przepaść kręcone jednym kilkuminutowym ujęciem to najlepsze co przydarzyło się kinu przez ostatnie 20 lat.

Zabrakło skali do oceny. Ten film już ma u mnie status kultowego. Czuję, że będzie wspominany przez lata. #film
Pobierz WezelGordyjski - Udało mi się obejrzeć przedpremierowo ''Zjawę''. Nie jest dobrze. Pr...
źródło: comment_hWEdhFnypWqUspNpke0vyXUGal38AXd9.jpg
  • 175
@WezelGordyjski: mam dreszcze od Twojego opisu, dreszcze miałem oglądając trailer - czekam na film przebierając nogami..

To swoją drogą pierwszy trailer/film, który odszedł od kopiowanego wielokrotnie pomysłu na dźwięk/muzykę zajawkową (za cholere nie wiem jak to się nazywa), przez ostatni rok czy dwa, jak jest akcja/dramat to niemal wszyscy wykorzystują ten sam motyw - był w tylu trailerach, że nie pamiętam, kto użył go jako pierwszy
Ciekawe kto w tym roku go ograbi? Murzyn z Gwiezdnych Wojen?


@WezelGordyjski: Przynajmniej w tej kategorii konkurencja jest spora, większa niż w tamtym roku. Wśród faworytów wymieniany jest przede wszystkim Eddie Redmayne za The Danish Girl (byłby to pierwszy przypadek zdobycia dwóch Oscarów pod rząd za najlepszą kreację), Johnny Depp za Black Mass, Fassbender za Steve'a Jobsa (albo Makbeta), Bryan Cranston za Trumbo, Will Smith za Concussion,
@WezelGordyjski: Czekam na ten film z ręką w gaciach, codziennie zaglądam w repertuar CC czy nie ma jeszcze możliwości kupienia biletu na dzień premiery (niestety polska miesiąc po amerykańskiej). Podobnie, aczkolwiek mniej, czekam na nowy film Tarantino, który będzie trochę wcześniej, ogólnie styczeń nowego roku to będzie ogień, zniszczy pewnie filmowo świat kina na cały 2016 :).
@PanMihau: To jest tylko miesiąc opóźnienia - standard, jeśli chodzi o dystrybucję w krajach nieanglojęzycznych do których dystrybutor nie ma dostępu przed premierą (jak w przypadku np. blockbusterów, gdzie jest możliwa wspólna data premiery na całym świecie. W przypadku mniejszych filmów to się nie opłaca).

Poza tym, taka data premiery jest o wiele lepsza dla dystrybutora, bo wtedy już będą ogłoszone nominacje do Oscara i o wiele więcej ludzi pójdzie (w
Pierwsze role z DiCaprio po prostu były grane nudnie, natomiast praktycznie wszystkie ostatnie to już wysoki poziom. Tak mniej więcej od "Złam mnie jeśli potrafisz" coś w nim pękło i z filmu na film gra coraz lepiej.
Jeżeli ten film nie dostanie Oskara za Zdjęcia...


@Wolvi666: Emanuel Lubezki tym samym ustrzeliłby hattricka. 3 Oskary pod rząd za zdjęcia jasno pokazują kto "rządzi". Ale w sumie jak ma być inaczej, skoro każdy kolejny film to zupełnie inne doznania wizualne bez popadania w kręcenie wszystkiego tak samo. No może maniera kręcenia tych długich ujęć staje się jego wizytówką, ale wciąż, za każdym razem takie długie ujęcia dają nowe doznania, a