Wpis z mikrobloga

Obrońcy Demokracji Ludowej

Mała reflekcja z wczorajszego marszu.

tl;dr: Czy Układ odpuścił sobie internet?
Czy cała ich nadzieja dzisiaj jedynie w starych biurwach i prl-emerytach?

Rzeczywiście udało im się zebrać więcej osób, niż środowiska patriotyczne się spodziewały.
Myślę że w przedziale 10-20 tysięcy.
Ale najciekawsze jest co innego - z tego co zrozumiałem, akcja propagandowa była prowadzona głównie w tv, internet jakby sobie odpuścili.
W sieci jakoś nic mi w oko nie wpadło, poza wydarzeniem na fejsie, a tv nie mam, ale mówiono mi, że od kilku dni tvp, polsat i inne, ciągle o tym bębniły, podawały datę, adres na pasku itd.
Może dlatego większość ludzi wczoraj to były osoby starsze.

Tak jakby sobie zdali sprawę, że internet już stracili, bo faktycznie, wszędzie, poza gazeta.pl, każdy artykuł poświęcony obronie układu, lub jego wydmuszkom, jest z miejsca zalewany falą hejtu w komentarzach.

Tak więc dzisiejsi "młodzi, wykształceni, z wielkich ośrodków", to starzy ludzie na emeryturze, i trochę klanów z Układu, żerujących na pieniądzach zabranych polakom.
Nic dziwnego, że nie rusza ich rabunek ofe, afera posdłuchowa i inne - są z innego świata.
A, i faktycznie, wracając zwróciliśmy uwagę, że, wszystkie eleganckie knajpy, sushi bary itd. jakby bardziej pełne.
Chociaż nic nie przebije grupki lemingów, palących zioło na placu Trzech Krzyży, mimo maszerujących dwójkami kolumn szturmowców.
Strasznie byli zdziwieni, gdy ich zwinęli.
Może myśleli, że wszystko będzie po staremu?

#polityka #nowoczesnapl #bekaznowoczesnej #bekazlewactwa #4konserwy
  • Odpowiedz