Wpis z mikrobloga

100 zł mandatu za jazdę bez pasów na odcinku sklep - dom. Długość przejazdu 800 metrów, jak za mną jechali z kogutem to się czułem prawie jak #czlowiekzblizna

Zauważyłem, że policjanci w #kielce to straszni służbiści. Mogli by oczywiście nie dawać mandatu gdyby to było jakieś drobne wykroczenie typu jazda bez świateł albo brak dokumentów, ale w tak poważnej kwestii muszą chronić obywateli. W końcu obywatel jest własnością państwa ;)
  • 12
@MG78: za gowniarza ( ͡° ͜ʖ ͡°) jechałem simsonem i spalił mi sie stop, koguty przez cała akcje o 0:30 ... Byłem takim przestępca ze aż mi głupio jak w około ludzie przez okna sie patrzyli co sie #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@goferek @r_dest Tzn taką trasę miałem do zrobienia, dodaje to bardziej w kwestii że pech. A pościg rozpoczął się zaraz po wyjeździe z terenu sklepu :) Uważam, że każdy powinien mieć prawo jeździć bez pasów 80 metrów, 80 km i 800 km jeśli chce.
@MG78: może jeździć bez pasów, na swojej prywatnej drodze. Jadąc bez pasów nawet w wyniku niewielkiej kolizji możesz mieć problemy z opanowaniem pojazdu albo zamiast na uszkodzeniach blachy czy poobijaniu się skończy się na wizycie w szpitalu bądź dodatkowych ofiarach.
@Hoff: To już kwestia porozumienia pomiędzy mną, a moim ubezpieczycielem.

Spodziewałem się tu bardziej liberalnego podejścia do tej kwestii, ale zamordyzm zawsze w modzie :)
@MG78: liberalne podejście ok, ale nie można brać tylko co odpowiada z niego, a całość z dobrodziejstwem inwentarza. Teraz, a nie w Korwinlandzie, po poważnym wypadku wymagającym hospitalizacji to pozostali obywatele płacą na takie leczenie. Dlatego logicznym jest, że pewnych rzeczy się nie pozwala, aby nie ponosić zbyt dużego ryzyka wypadków. Tak samo jak nie ubezpieczysz tanio np. hali produkcyjnej bez instalacji ochronny ppoż.,bo żaden ubezpieczyciel nie będzie brał na siebie
@Hoff: Idąc tym tokiem rozumowania trzeba zakazać palić papierosy i pić alkohol, oba te czynniki powodują przypadki wymagające hospitalizacji i pozostali obywatele muszą składać się na to leczenie. Może warto też wprowadzić obowiązkowe kaski i klatki bezpieczeństwa (jak w samochodach rajdowych np)?
@MG78: Ten co pali papierosy czy pije wódę płaci państwu akcyzę, więc można powiedzieć, że zwiększa "składkę". Ty nie zapinając pasów podnosisz ryzyko, nie zwiększając swojej "składki".

Może warto też wprowadzić obowiązkowe kaski i klatki bezpieczeństwa (jak w samochodach rajdowych np)?


Do tego to prowadzi. Stety lub niestety.