Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mireczkowe, od kilku dni mam dylemat i potrzebuję szerzej spojrzeć na sprawę. Mój pełnoletni mikser olał mnie i odmówił posłuszeństwa, co sprowadziło go na emeryturę. Chcę coś nowego, czego jeszcze nie miałam. Marzy mi się robot planetarny, piekę ciasta, chleby, także musi poradzić sobie z ciężkim ciastem. Zastanawiam się nad Kitchen Aid, Artisanem 5 lub jakiegoś fajnego Kenwooda z linii Chef sense, lub chef sence xl. Potrzebuję rady w co zainwestować aby nie żałować. Kenwood jest trochę tańszy ale ma krótszą gwarancję niż Kiciuś. Ten z kolei ma lepszą rączkę do trzymania misy, a przy pełnej misie jest to ważne. Obawiam się że może trochę jęczeć przy wyrabianiu ciasta chlebowego, ma tylko 300W, Kenwood ma aż 1100. Nie wiem, co z tym fantem zrobić...

Z chęcią wysłucham podpowiedzi, przemyśleń i najlepiej doświadczeń...
#gotowanie #gastronomia #robotplanetarny #kitchenaid #kenwood #pytanie
  • 16
@Jendrol: to że Kitchen Aid ma mniejszą moc wcale nie oznacza że się spali. Te roboty są produkowane od dziesięcioleci z takim samym silnikiem i są wytrzymałe. Jego ciut większy brat ma silnik 500W aocy za 1,2KM. Z t że na ten model mnie już nie stać.
@kulu: oglądam często Skutecznie.tv na youtube i ona baaaardzo dużo gotuje i sporo używa swojego robota. Z tego co widzę (na oko, bo sama się nie chwali, w ostatnich przepisach na pierniki widać np) ma chyba Kitchen Aid. I normalnie nie miałoby to znaczenia jaki robot ma jakaś tam youtuberka ale ona zawsze swoje sprzęty w kuchni wybiera bardzo przemyślanie (ma chyba jakiś film ulubieńcy z innymi sprzętami), zawsze czyta różne
@kicioch: i to jest merytoryczna wypowiedź ;) pooglądam jej filmiki. pewnie znasz stronę moje wypieki.com ona też używa Kitchen Aida. Prawda jest taka że jak mam wydać taką kasę to najzwyklej się trochę cykam. Chce kupić raz a porządnie, najlepiej aby do końca życia mi starczyło. Dzięki za opinie :)
@kulu: no ja śmiało mogę powiedzieć, że chyba reprezentuję #bojowkakitchenaid, czy coś. :)
Swojego mam od roku, kupiłem w USA (~320 USD, Artisan 5). Nie żałuję ani jednego wydanego centa. Mam wrażenie, że wszystkie te Kenwoody itd., to jest jakaś nieudolna próba naśladowania legendy. Ale to już nie to samo - nie ta jakoś wykonania, nie ten wygląd, nie ten styl. Jak masz Kitchenaida w kuchni, to przynajmniej jakoś wygląda.
@aikonek: dzięki za opinie, każda jest ważna.
Kitchenaida chce kupić w Polsce, teraz jest promocja dają drugą misę i mieszadło flex w gratisie. Za jedyne 2800-3000zł w zależności od koloru. Słyszałam opinię że każda wydana złotówka na Kitchenaida to nie zmarnowana kasa, Ty to jeszcze potwierdzasz i powoli czytając recenzję liczę na to. Dla mnie zdecydowanie na plus to gwarancja, 5 lat to całkiem sporo, Keny maja tylko dwa.
Pytanie z
@kulu: sałatki mieszać nie próbowałem. :D Ciekawe zastosowanie, jakoś o tym nigdy nie pomyślałem (lepiej by było, gdyby miał opcję krojenia warzyw na równą kosteczkę :D). Ale pewnie by poszło, używając normalnego mieszadła (nawet niekoniecznie flex).

Nie no, po roku używania na pewno mogę stwierdzić, że nawet gdybym go kupił w Polsce za tych powiedzmy ~2800, to na pewno też byłbym zadowolony i bym nie żałował. Widzisz, gwarancja 5-letnia o czymś
@kulu: U mnie #kitchenaid w ciągłym użyciu od ponad roku i wszystko gra. Nawet kiedyś sam próbowałem coś w nim robić, co prawda skończyło się ciastem na ścianach i straciłem uprawnienia do korzystania z miksera, ale to świadczy że ma moc ;)
@kicioch: oglądałam, tak jak polecałasz. Babka posiada ten model nad którym się zastanawiam. Fajnie wyrabia ciasto.
@aikonek: przestałam się zastanawiać. Biorę Kitchenaida. Teraz mam dylemat jaki kolor. Ale to będę trawić w święta.
Po świętach będę testować jak miezza mięso mielone ;) sałatkę sobie odpuszczę.
@Malthan: a jak z regulacją śruby aby wyregulować mieszadło względem misy. Trudne do ustawienia?
a jak z regulacją śruby aby wyregulować mieszadło względem misy. Trudne do ustawienia?


@kulu: zasadniczo to fabrycznie jest ustawiony tak, żeby było dobrze. Niemniej jednak, ja sobie troszkę obniżyłem mieszadło, bo np. przy niewielkiej ilości śmietanki albo białek jaj trzepaczka tylko lekko je "muskała", więc dałem trochę niżej. Ale to normalnie dużym płaskim śrubokrętem robisz pół obrotu na śrubie i spoko.
@aikonek: Oglądałem w MM i w sumie nie wiedziałem tej jakości. Srebrny pierścień nad mieszadłem był byle jak wycięty w każdym egzemplarzu a plastikowa osłona misy była z badziewnego plastiku. Trochę słabo jak na sprzęt za tyle kasy.
@aikonek: Jak się płaci tyle kasy to jednak jest jakiś argument,w dodatku chce się mieć dobrze wykonany produkt. W komplecie nie ma też mieszadła fleksy.
Myślę że to co teraz sprzedają niewiele ma wspólnego z tymi 40 letnimi maszynami.
@rybak17: w komplecie są za to 3 standardowe mieszadła, flex to już dodatek. Tak samo nie ma w komplecie wyciskarki do cytrusów, maszynki do mielenia mięsa ani maszynki do robienia makaronu. Już nie przesadzaj.
@aikonek: Nie porównuj mieszadła do kremów itp. do wyciskarki do cytrusów, sporo robotów ma to mieszadło jako jedno z podstawowych. Wiem że krawatów też nie wiąże ( ͡° ͜ʖ ͡°)