Wpis z mikrobloga

@seventy_percent: taki układ ma sens tylko wtedy, gdy obie osoby są samoświadome swoich emocji i uczuć, czyli będą wiedzieć i rozumieć co się z nimi dzieje i na takim stopniu komunikacji, że będą w stanie o tym powiedzieć drugiej osobie i wspólnie znaleźć wyjście z sytuacji, gdyby jakieś uczucia się pojawiły.

Najlepiej takie relacje wypadają w przypadkach, gdy oboje potencjalnych partnerów jest samych, zna swoją wartość i wie czego konkretnie oczekuje
@Sahasrara: Zgadzam się z tym co piszesz. Wydaję mi się, że taki układ może najlepiej sprawdzić się w sytuacji, gdy strony układu znają się od dłuższego czasu, lubią się i dobrze znają. W innym wypadku jest większe prawdopodobieństwo, że relacja zakończy się źle i pojawią się głębsze uczucia. Biorąc pod uwagę wszystko to co napisałeś wychodzi na to, że fwb sprawdzi się tylko w przypadku dosyć konkretnej grupy osób. Ja wiem,
@seventy_percent: nie trzeba się dobrze znać. Wystarczy wiedzieć, że ta druga osoba nie jest ta/tym, której/ego szukam. Nie trzeba kogoś długo znać, by się tego dowiedzieć. Znając się na ludziach wystarczy kogoś przetestować lub spotykać się kilka tygodni i już masz całą pulę informacji i zachowań o tym kimś. Już masz pewien obraz czy dana osoba spełnia Twoje wymagania czy właśnie się z nimi ostro kłóci.
Ale mi się podoba fizycznie.
@Sahasrara: Ja jestem zdania, że poznanie kogoś do takiego układu wymaga jednak dłuższego czasu. Kilka tygodni może nie być wystarczające by wiedzieć do końca z kim ma się do czynienia. Najczęściej przy tak krótkim testowaniu poznajemy tylko to, co ktoś chce nam pokazać. Każdy prezentuje się z jak najlepszej strony. W przypadku takiej osoby, którą krótko znamy, jest mniejsze prawdopodobieństwo tego, że będziemy w stanie przewidzieć jej zachowanie i że będzie