Wpis z mikrobloga

No elo Mirasy i Miraski. Potrzebuję kogoś, kto zna się na historii ewentualnie jest chemikiem czy cuś. Generalnie ciężko to określić, bo potrzebuję speca w pewnym temacie, który jest mi obcy. Mianowicie, znajoma znalazła na strychu w swoim poniemieckim domu szklaną ampułkę, zamknięta, bez możliwości otwarcia. Można ją tylko rozbić (pic. rel.). W środku znajduje się ciemnozielony płyn. Jak myślicie? Trzeba to zgłosić na policję czy do innych służb? Co robić? To nie jest zarzutka. _
#historia #chemia #csiwykop #iiwojnaswiatowa?
Pobierz Agresciwo - No elo Mirasy i Miraski. Potrzebuję kogoś, kto zna się na historii ewentu...
źródło: comment_0t8ntPWZzA9REgXV1XCr0jcAw5AQguSg.jpg
  • 372
Spoko, zawołam bom sam ciekaw. Najmniej ciekawa opcja i możliwa to ta kula gaśnicza. Gorzej, jak to faktycznie jakiś szkodliwy środek chemiczny. Ebola instant. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Broni chemicznej nie trzymano w szkle, za duże ryzyko. To jednak może być toksyczna substancja. Najlepiej skontaktować się z policją, można napisać do gazety (jak się pójdzie samemu, to jeszcze potrafią oskarżyć o narażanie innych ludzi, choć znalazło się przypadkiem). Ja jak znajduję niewypał w lesie, to dzwonię do znajomego, którego "góra" traktuje poważnie. Tak od drugiego razu, bo za pierwszym miał sporo nieprzyjemności.
@lavinka: Generalnie nie myślałem o broni chemicznej, tylko właśnie o jakimś szkodliwym środku, który np. miał za zadanie obezwładnić za pomocą stężonego gazu. Ciekawość jednak zżera, a spekulacji jest cała masa.
@Agresciwo: A faktycznie, trochę jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie zerkałem nawet bo czytam co się dzieje w dyskusji a w pracy na telefonie też nie zwracałem uwagi i nie miałem jak odpisać. A teraz już przy PC.