Wpis z mikrobloga

#heheszki #humorinformatykow #byloaledobre

Oto moja lista rzeczy których nie wolno robić adminowi/devopsowi ;/ Przeczytajcie i zastanówcie się co chcecie robić ze swoim życiem!
1. Nie można nadawać ksywek współpracownikom.
2. Słoik na napiwki nie jest profesjonalny.
3. Napisanie zamiast "napiwki" "łapówki" też nie wchodzi w grę.
4. Wpisanie "DEVI JEDZO GUWNO" w motd nie poprawia relacji na lini deweloperzy-administratorzy.
5. Pokazanie exploita na starą wersję softu i sugerowanie klientowi że jeżeli się nie przemigruję na wyższą to COŚ SIĘ MOŻE PRZEZ PRZYPADEK STAĆ, mimo wszystko nie jest dobrze widziane.
6. Przyznawanie "Certyfikatu #!$%@?" kiedy ktoś położy serwer nie jest zabwane ;/
7. Przezywanie kogoś Deceptikonem ponieważ ma protezę nie jest zabawne.
8. Blokowanie połączeń od PMów nie jest dozwolone.
9. Nie jest dozwolone przekierowanie połączeń PMów do nieskończonej kolejki oczekiwania.
10. Zmiana pulpitu na nyan cata jest zabroniona.
11. Usuwania użytkownika który #!$%@? z AD jest zabronione.
12. Rozbłyski słońca nie są przyczyną wszystkich awarii.
13. Wódka, curacao i szejker nie jest mile widziany na moim biurku.
14. A w to że jest to "sok życia" dla devopsa już nikt nie uwierzy
15. Współpracownicy nie mogą być przedmiotem eksperymentów psychologicznych, niezależnie od tego, jak bardzo są zabawne.
16. Podsłuchiwanie SSH i Kerberosa nie jest zabawne.
17. Wysyłanie maila do PMów kiedy ktoś zostawi niezablokowany komputer nie promuje dobrych praktyk bezpieczeństwa.
18. Wyzwanie deva na pojedynek ponieważ nie potrafi naprawić problemu, nie naprawia go.
19. Przehandlowanie stażysty na ekspress do kawy nie przejdzie.
20. Nie mogę nikogo zwolnić ;/
21. "Jeszcze jestem trochę pijany" nie jest odpowiednią odpowiedzią na pytanie jak poszły nocne upgrady.
22. Nigdy więcej nie mogę przynieść rzutek do biura.
23. Nie mogę zarezerwować konferencyjnej na cały dzień z powodu małego boxu i braku widoku na miasto.
24. Odpowiadanie na maila tylko memami i gifami nie jest odpowiednią formą komunikacji między pracownikiem i PMami.
25. Za zatrudnianie PHPowców nie dostaje się dofinansowania z PFRONu
26. Komentarze w kodzie nie są tylko dla prostych umysłów i dzieci.
27. Zwrot "czuje się jako homoseksualny żyd w kwaterze SS" na spotkaniu zarządzu nie jest mile widziany.
28. "Czy ty jesteś upośledzony?" nie jest dobrą odpowiedzią na nic. Nigdy.
29. Nie ważna jak bardzo parking jest pusty. Żadnych bączków.
30. Wrzucanie wypchanych zwierząt pod podłogę serwisową nie jest zabawne.
31. Żadna część mojej wypłaty nie jest "zapłatą za milczenie".
32. Nie można zostawiać wtyczki rj-45 podłączonej do 230W.
33. Nie jest konieczne robienie testu turninga dla nowych współpracowników.
34. Jeśli dev nie potrafi wytłumaczyć jak działa jego kod, nie jest konieczne by wrzucać go do jeziora i sprawdzenie czy jest wiedźmą i wypływa na powierzchnię.
35. Nie można robić lanparty w serwerowni
36. Nawet jak PMi są zaproszeni.
  • 7