Wpis z mikrobloga

"Life is strange"

Jestem świeżo po skończeniu gry. Gdy rozpoczynałem swoją zabawę nie wiedziałem o niej KOMPLETNIE NIC, nie przeczytałem opisu gry, nie obejrzałem żadnego trailera, "zero null nada" - uwielbiam tak oglądać filmy, totalnie wtedy nie wiesz czego się spodziewać.
~~~~~~

Początek gry, niebieski motyl, tornado, wizje i od razu w głowie fabuła "efektu motyla" (bardzo dobry film, polecam go obejrzeć przed zagraniem w "Lis"), już wiemy że każda decyzja, każde wypowiedziane słowo będzie miało swoje konsekwencje w przyszłości, mogą nam pomóc lub definitywnie zablokować drogę do uratowania bliskich.

Całość historii jest poprowadzona przez 5 epizodów, według mnie każdy kolejny jest lepszy od poprzedniego, cliffhangery w epizodach 3 i 4 to majstersztyki, klasyczny mind blown.

To nie gra, bardziej serial. I tak jak po obejrzeniu przeze mnie kilku fantastycznych seriali (jak np BreakingBad, TheWire czy TheKnick) mam teraz pustke, nie wiem co ze sobą zrobić.

POLAROID, to małe, trochę już przestarzałe(?) urządzenie do robienia zdjęć towarzyszy nam przez całą grę, urozmaica ją, a chęć zebrania wszystkich fotek mobilizuje do dokładniejszego poznawania lokacji. Zdjęcia te odgrywają w fabule bardzo ważną rolę.

MUZYKA, soundtrack, jest przegenialny. Od miesięcy w żadnej grze, filmie czy serialu soundtrack nie utkwił mi tak w pamięci jak tutaj. Z tego powodu na 99% zakupię edycje kolekcjonerską - jedynie dla tej ścieżki dźwiękowej.

GRAFIKA, jedyne do czego można się przyczepić - mogłobyć ładniej.

Ocena: 11/10.
Nigdy żadna gra nie wciągnęła mnie aż tak mocno bym rozmawiał z praktycznie każdym NPC by poznać więcej wskazówek, informacji które pomogą w dalszych etapach gry.
Motyw cofania czasu jest fantastycznie wykorzystany w tej grze. Mnóstwo symboli i nawiązań. Na pewno przejdę ją jeszcze raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czas na epizod: 3-4h, w sumie całość przejdzie się w mniej niż 20h, 20h fantastycznej rozrywki.
Gra z serii: #musisztomiec

SPOILERY, NIE OTWIERAĆ:










PSSS Sory za chaos w tym wpisie.

DODATKOWO ROBIĘ ROZDAJO :
Do wygrania KEY gry: Epizod 1 z aktualnego #humblebundle (i tutaj moja sugestia by od razu zakupić pozostałe 2-5 epizodów :) )

Losowanie wśród plusujących 2.01.16 o godzinie 22:01

#gry #steam

summon: @sorek: @Mrboo:
#lifeisstrange #rozdajo #rpg7poleca
RPG-7 - "Life is strange"

Jestem świeżo po skończeniu gry. Gdy rozpoczynałem swoją...

źródło: comment_DZvi7rjMOETEhEgtEkfGDl0yjiDggCQw.jpg

Pobierz
  • 44
@RPG-7: Bardzo ciężko się nie zgodzić. Niesamowicie mnie wciągnęła ta gra, udźwiękowienie, dialogi i sama postać Max która według mnie jest niesamowicie dobrze napisana. Jestem w połowie aktu 4 i aż w sumie żal przechodzić go dalej wiedząc że zbliżam się do końca.
@RPG-7: Przyznam miałeś w miarę luz, że tak ogarnąć mogłeś wszystkie epizody...ja nie wyobrażam sobie czekania jakie niektórzy mieli pomiędzy epizodami kilka miesięcy na kolejny ;-)

Ale z większością tego co napisałeś to się zgadzam. Też obawiam się, że jak wyjdzie 2 sezon to już tak nie wciągnie, jak przygody Max, Chloe i innych...choć przyznam, jak na debiut z tego typu grami to Dontnod go zaliczyło bardzo dobry.
@RPG-7:

Z tego powodu na 99% zakupię edycje kolekcjonerską - jedynie dla tej ścieżki dźwiękowej.


Polecam, sam to zrobiłem i nie mogę się doczekać ;))
@RPG-7: Ja to kojarzę z akt, gdy byli w gabinecie dyrektora ;-) Ale właśnie no pamiętałem, że poniżej 20 lat, ale nie byłem pewien ile dokładnie.
@HDMI: A. Rzeczywiście było coś takiego :-)
@Veezen: Ponoć mają być całkiem inne postacie (no nie dziwota). I może jakieś inne "mechaniki"? Ale jakby robili ten drugi sezon to fajnie, jakby zamieścili jakieś chociaż drobne nawiązania do sezonu 1 ;-)