Wpis z mikrobloga

Zapraszam do czytania

"W Polsce znaleźli dobrą, stabilną pracę i odpowiedzialne stanowiska, co w ich ojczyźnie było tylko marzeniem. Poczuli, że "są traktowani serio" - wskazuje Andrea Tarquini, autor reportażu, który od kilku dekad pisze o Polsce.

Zwraca on uwagę na wysoki poziom życia i dostęp do kultury, jaki mają zagwarantowany pracujący we Wrocławiu Włosi, mimo że ich pensje wynoszą 750-1000 euro, a więc znacznie poniżej włoskiego poziomu. Lecz te pieniądze w Polsce - pisze Tarquini - mają większą wartość i stanowią gwarancję dobrego życia."

Całkiem rozsądna prawda. Nie ma fajerwerków, ale dla specjalistów praca i zarobki są.

#wroclaw #praca #wlochy #wlosi #gospodarka #mikroreklama
  • 3
@000loki: W Polsce? To masz niezłe wymagania. Bo to mniej więcej 4 k.

Jak żyjesz z kimś kto zarabia te same 4 k. to można powiedzieć nawet, że jesteście dość bogaci. 8 k miesiecznie piechotą nie chodzi.
@nodikv: no tak, ale ja tu zakladam 1 osobę. W tej chwili samych opłat za mieszkanie etc etc mam 1500zl (i do tego nie mam mieszkania, a pokoj. No ale licze tu mieszkanie, oplaty, telefon, kredyt 300zl)

No wiec spoko, mozna zyc za 4k ale to tak hmm.. czy to jest poziom zycia DOBRY? Ja za DOBRY poziom zycia, uwazam taki, ze moge sobie pozwolic w ramach zdrowego rozsadku na przyjemnosci