Wpis z mikrobloga

Zaczynając od rzeczy zupełnie podstawowych. Zawsze w komentarzach lub w wiadomościach prywatnych ludzie narzekają a, bo to mam mało czasu”, „a, bo to mi się nie chce". Tak naprawdę bardzo mało z Was chce to zmienić. Gdybyście chcieli to zmienić-pytalibyście o to, jak pozyskać więcej czasu.
I tutaj przychodzę do Was z odpowiedzią na to pytanie.
Trzeba organizować sobie czas. Szczerze mówiąc: kiedyś też na wiele rzeczy nie miałam czasu. Biegałam jak pies z wywieszonym językiem, bo nie wiedziałam, czy zdążę. I pomogło mi właśnie planowanie. Nie musicie mieć do tego super rzeczy. Grube i drogie organizery? Po co Ci to? Wystarczy Twój telefon i opcja zapisywania notatek w kalendarzu oraz kartka. Najlepiej jest używać obydwu wariantów, bo nie zawsze zerkniemy na kartkę, a kalendarz w telefonie zawsze jest i w dodatku przypomni.
Tutaj macie link do pobrania szablonu organizera.
Zaczynaj od wpisywania tam najprostszych rzeczy takich jak:
- Egzamin XX.01.2016
- Spotkanie z Y XX.01.2016
Zapisuj tam wszystkie swoje plany. W taki sposób nie będzie potrzeby zastanawiania się, przekładania spotkań czy uczenia się na ostatnią chwilę. Patrzysz na jedną kartkę przyczepioną taśmą na drzwiach i już wiesz, że 16 stycznia możesz wyjść na piwo ze znajomymi, bo mimo tego, że 18 stycznia masz kolokwium-nie musisz do niego kuć! Dlaczego? 14 stycznia okienko było puste, więc był i czas się pouczyć. Dzięki temu mamy wolny weekend.
O organizacji czasu opowie wam więcej pani z filmu poniżej. ;)


Mój tag z motywacją do nauki to #produktywnatwinkle
#motywacja #studbaza #licbaza #techbaza #gimbaza #samorozwoj
Twinkle - Zaczynając od rzeczy zupełnie podstawowych. Zawsze w komentarzach lub w wia...
  • 55
  • Odpowiedz
@Twinkle: To, że ktoś zacznie planować swoje życie to nie znaczy, że będzie miał więcej czasu. A co do ostatniego przykładu, to tylko systematyczna nauka jest skuteczna, więc najlepiej gdybyś się uczył od tego 14 do 18(a nawet wcześniej).
  • Odpowiedz