Wpis z mikrobloga

@nietopies: @xsiekierax: Chyba to podchodzi pod ten słynny przepis, że sprzedawca nie może odmówić sprzedaży towaru.

Zgodnie z brzmieniem przepisu art. 135 Kodeksu wykroczeń (k.w.) kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny.
@urs6: wątpie.To działa tylko i wyłącznie gdy np pracownicy wykupują towar przed klientami gdy ten np. jest na promocji.Bądź go chowaja na jakis zapleczach i zostawiaja dla siebie itd
@xsiekierax: nie śledzę od początku i nie jestem studentem prawa, ale wydaje mi się, że umowa zawarta na odległość jest ważna kiedy obie strony potwierdzą jej zawarcie.
To znaczy, że tu potwierdzasz chęć zawarcia umowy przez zakup, ale druga strona również musi wysłać Ci wiadomość, że "przyjmuje zamówienie", "przekazuje do realizacji" czy coś w tym stylu.
Firmy na Allegro na ogół mają od tego bota, który automatycznie wysyła coś takiego (oferuje
@wojtek_bez_portek: no nie wiem w regulaminie allegro jest że wystawiając sprzedaż w momencie kliknięcia kup teraz jest zawierana umowa kupna-sprzedaży, sprzedawcą ją potrwierdza w momencie wystawienia aukcji. Nie ma też możliwości wycofania się z zakupu w ciągu 14 dni, jest możliwość zwrotu to też pewna różnica, jak kupisz i nie odbierzesz to nie możesz zwrócić
@xsiekierax: chyba masz rację. Poczytałem trochę i jeśli on sprzedaje jako osoba fizyczna, prywatnie, to nie obowiązuje w tym wypadku ten przepis o zwrocie i odstąpieniu od umowy. Bo on dotyczy sprzedaży konsumenckiej, czyli od firmy.
W tym wypadku są dwie osoby fizyczne i nie można ot tak sobie odstąpić od umowy.

Good job! ( ͡° ͜ʖ ͡°)