Wpis z mikrobloga

Hej,
W związku z tym, że pakuję się w coraz dłuższe i cięższe obiektywy, to potrzebny jest mi stabilny statyw, bo ten cienki, aluminiowy chińczyk, którego teraz mam za bardzo drży z takimi obiektywami.

Znalazłem ogólnie dwa interesujące mnie statywy. Różnią się one głowicą. Jeden oparty jest na głowicy kulowej, drugi posiada zwykłą głowicę 2d.
Czy jest sens dopłacać 100zł do głowicy 3d? W jakich sytuacjach może mi się ona przydać?

#fotografia
  • 4
@Blastboy: nikt nie odpowiedzial po takim czasie a ja dopiero teraz wpadłem:
głowice kulowe są wygodne i bardziej precyzyjne ale z nimi jest jak ze statywami - im tańsze tym mniej stabilne
łatwiej się nimi ustawia poziom wiec jak gdzies robisz w górach na zboczach to da sporo, jednak ja bym sobie darował tanie 3d
zeby nie bylo nie jestem typem "dołóż 700zł i kup cos lepszego". Sam mam chinski statyw
@siejacy: Wiem, że jest olejowa jednak miałem na myśli to, że jest osadzona na półkuli poziomującej, ale nie wiedziałem jak to się poprawnie nazywa. Nie wiem czy jest sens dopłacać do tej opcji?

@daczka92: sam statyw jeżeli mowa o tych nogach to jest raczej solidny. Zakładając, że sprzedawca pisze prawdę co do porównywalności tych statywów do renomowanych marek to korzystałem z Libec TH-650DV i moim zdaniem był dostatecznie stabilny.

Różni
Blastboy - @siejacy: Wiem, że jest olejowa jednak miałem na myśli to, że jest osadzon...