Wpis z mikrobloga

Wynajmuję mieszkanie wraz z kilkoma innymi osobami. Przyjechałem dzisiaj po świętach, śmierdzi gazem. Piszę do właściciela, bez odzewu. Przyjechało pogotowie gazowe, jest wyciek u nas, odłączyli nam gaz. Do tego sąsiad z dołu ostatnie 2 dni ogrzewał sobie mieszkanie starym piekarnikiem gazowym (sic). Nie mam ciepłej wody, poza czajnikiem. Nie mam ogrzewania. W pokoju mam za to jakieś 15 stopni (5h temu termometr pokazywał 16oC).
Mam na sobie dwie bluzy, kurtkę, dwie pary spodni, trzy skarpet. I czapkę.
Za oknem jest -19oC.

Nie polecam tego stylu życia.


#studbaza #gorzkiezale #firstworldproblems ##!$%@?
  • 21
@wonsz_smieszek: Jest trzecia w nocy, więc jakakolwiek akcja raczej rano. Nie mogę spać w takiej temperaturze (i będzie coraz gorzej). Gaz jest tu naprawiany od kilku (nastu?) dni, przez tego samego "fachowca", którego jedynym narzędziem jest klucz francuski do #!$%@? w rury (tak zalał mi podłogę w pokoju, gdy naprawiał mój grzejnik). Gaz pewnie też w ten sposób naprawił.

Aha, w czwartek kolokwium ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wonsz_smieszek: Gdy ty jesteś tylko studentem, a właściciel mieszkania twierdzi, że "on się zna", zbliża się pora 5 egzaminów na tydzień, więc to ostatnia rzecz o czym myślisz, co masz zrobić.


Dwóm osobom dał farelki xD ja się nie załapałem. Ciekawe, kto zapłaci rachunki za prąd.
Dwóm osobom dał farelki xD ja się nie załapałem. Ciekawe, kto zapłaci rachunki za prąd.


@Noct: Ty ( )

Po to się z reguły ogarnia specjalistę właśnie, żeby nie tracić czasu. Przyjdzie, zrobi, Ciebie nie angażuje. Ale z głupim właścicielem, to współczuję :/
@wonsz_smieszek: Właściciel jest w sumie spoko, nie wiem dlaczego tym razem tak #!$%@?. Reszta domowników już go informowała o tym, że śmierdzi gazem, "fachowiec" ma przyjść jutro. Nie wpuścimy typa. Ja nie chciałem jednak spać w domu z takim czymś i zadzwoniłem po 992.

A z rachunkami... No cóż. Będziemy się dogadywać, najwyżej się zerwie umowę. Gdzieś czytałem (albo właśnie wymyśliłem), że minimalne warunki mieszkalne to 16oC.
@berserka: różowy dopiero dziś będzie w trójmieście, a do znajomych nie mam transportu o takiej godzinie + za dużo rzeczy do nauki musiałbym brać
@berserka: W sam raz, żeby mieć na co zrzucić winę, gdy obleje egzamin w czwartek xD
@Demigoder: No spoko, ale pewnie też płacisz mniej niż ja. Za moje opłaty powinni dawać tu darmowe drinki, szwedzki stół i dwie panie z roksy do wyboru.