Wpis z mikrobloga

Mam zdrowe aku + sprawne świece żarowe wiec po ostatniej nocy gdzie bylo -21 odpalił bez problemu. Wiec to nie problem benzyna czy diesel tylko zaniedbania i skąpstwa właściciela :)


@Marq91: w (turbo)dieslu przy takiej temperaturze większe znaczenie ma też jakość paliwa.
  • Odpowiedz
@Marq91: podobno to z Lotosa jest najlepsze z dostępnych w Polsce na silne mrozy (poniżej -20) ale nie sprawdzałem, nie mam nic na olej napędowy.
  • Odpowiedz
@mariecziek: I jak u Ciebie z odpalaniem tej v70tki? Kumpel miał i paliła od strzału zawsze ale jak robiło się poniżej -10c to musiał kręcić z 20sekund zanim załapała. Podobno to ta przypadłość tych silników z VW.
  • Odpowiedz
@mariecziek: pytam bo słyszałem ze jak wymieniać to wszystkie na raz bo po wymianie tylko częsci reszta świec dostaje szybko po dupie (cos z napięciem). Ale musiałby sie wypowiedzieć ktoś ogarnięty w temacie.
  • Odpowiedz
@fatoom87: Szczerze powiem, że nie miałem problemu z odpalaniem w największe nawet mrozy, o ile świece były w porządku. Wuj ma Audi z takim samym silnikiem, to ma większe problemy z odpalaniem. Kolega ma S80 z tym samym silnikiem i zawsze mu się udaje odpalić zimą (samochód trzyma w drewnianym garażu, a ja i wuj na dworze).
@Marq91: Hm. Nigdy nie słyszałem o czymś takim. Poszukam informacji w internecie, popytam
  • Odpowiedz
A ja mam 1.9 TDI z baterią na jedno kręcenie i dzisiaj pięknie zaskoczył reszta sił bateri. Jednak jak silnik zadbany to i uszkodzona bateria da rade :D
  • Odpowiedz
@krolik_wie_lepiej: Rover 45 1.9 dti, nie dał rady, na uczelnię zawiozło pkp, bez ogrzewania( ͡° ʖ̯ ͡°). 3/4 świec jest nowe (do czwartej jest ciężki dostęp i mechanikowi się nie chciało pierdzielić xD), ale mimo tego że postał raptem 5 dni ledwo kręcił. Chyba będę musiał wymienić akumulator.
  • Odpowiedz
@krolik_wie_lepiej: dzisiaj rano akurat odstawiałem auto do mechanika na wymianę świec, jedna nie działa na pewno, reszta kto wie jak, bo sprawdzałem tylko miernikiem opór. Mimo tego trzeba było chwilę pokręcić rozrusznikiem, ale odpalił, a jak zachodziłem na parking to jeden sąsiad właśnie odpalał na kablach, a do drugiego ktoś podjechał z kablami jeszcze zanim zdążyłem szyby oskrobać. 1.9TDI here
  • Odpowiedz