Wpis z mikrobloga

Orban rozdaje pieniądze na domy? Mirki czy ja się przesłyszałem? Słuchałem wiadomości w TokFm gdzie pani pedziała, że na Węgrzech wchodzi program Rodzina 3+ w ramach, którego rodzina wielodzietna z trójką lub więcej dziećmi dostanie od państwa pieniądze na dom w kwocie 9 mln HUF. Przy czym typowy dom na Węgrzech, jak wspomnieli, kosztuje mniej więcej tyle samo ile ta dotacja. Albo ja się przesłyszałem bo słuchałem na dworze, może chodzi nie o dopłatę ale o państwową pożyczkę, albo kwoty mi się pomieszały, a może żydowska radiostacja mnie okłamała?

#wegry #orban #socjalizm #4konserwy #neuropa #polityka
  • 7
@6c6f67696e: Dzięx! Patrząc po statystykach jeśli chodzi o dzietność dotychczasowe działa węgierskiego rządu przynosiły jakieś tam efekty ale mizerne. W Polsce wydatki na politykę prorodzinną to 2% PKB, na Węgrzech ponad 3% a dzietność podobna. Teraz idą na ostro. Ciekawe co z tego wyniknie. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach.
Dzięx! Patrząc po statystykach jeśli chodzi o dzietność dotychczasowe działa węgierskiego rządu przynosiły jakieś tam efekty ale mizerne.


@mborro: no tak średnio bym powiedział. bardziej trend wrócił do normy po jakimś miejscowym wahnięciu. (to moja opinia laika po przejrzeniu statystyk dzietności Węgier na wiki)