Wpis z mikrobloga

BEZPIECZNIK TOPIKOWY:
Ten mały piździelec to niedoceniany bohater każdej instalacji elektrycznej. Ratuje dupę każdego #!$%@? gówna podłączonego do gniazdka albo wkręconego w klosz przed #!$%@? mózgowym jego właściciela. Często zdarza się że jakiś pawian wpadnie na genialny pomysł: „Czemu by nie podłączyć wszystkich urządzeń w domu do jednego gniazdka. W końcu po co są #!$%@? listwy rozdzielające?”. Niestety nie ma #!$%@?, żeby zazwyczaj #!$%@? dobrane przewody nie dostały wtedy po piździe. Wszystkie te gówna razem wzięte zasysają tyle prądu, że #!$%@?ć tyle amperów przez przewód to jak próbować przecisnąć #!$%@? przez słomkę. Wtedy do akcji wkracza nasz mały kamikadze. Sam jeden, niczym Sasha Grey, przyjmuje cały strzał na mordę. Niby to tylko kawałek #!$%@? drutu zasypany piaskiem i #!$%@? w ceramiczną obudowę, ale #!$%@?, ten #!$%@? poświęca swoje życie, więc należy mu się szacunek do #!$%@?.

#heheszki #elektryka i chyba troche #pasta
vargowy - BEZPIECZNIK TOPIKOWY:
Ten mały piździelec to niedoceniany bohater każdej i...

źródło: comment_72vaFzi6O6VJmVyFmde3evFffSnAAZAg.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
@dzieju41: przecież taki bezpiecznik to koszt góra 10zł, serio ludzie aż tacy głupcy ze nie potrafią sami wymienić? czy teoretycznie nie mozna wymieniac samemu?
  • Odpowiedz
@vargowy: dlatego ja wolę S-ki. A tak naprawdę definicja bezpiecznika brzmi: Chroni od SKUTKÓW zwarć i przeciążeń. Jest po to by zabezpieczać instalację a nie urządzenia.
  • Odpowiedz
@vargowy: Można samemu ale ja dla innej firmy jadę i wymieniam. W zasadzie jadę np. na brak jednej fazy a za tym pojęciem może kryć się wiele innych zdarzeń/awarii. Podałem ten jako przykład, jeśli to tylko taki bezpiecznik to jestem do przodu.
  • Odpowiedz
Dosyć często za jego wymianę inkasuję 180 pln netto + dojazd :)


@dzieju41: ładnie u Ciebei w okolicy zdzierają, ja za coś takiego biorę ok 60zł, przy okazji jeszcze oceniam dlaczego to się stało.
  • Odpowiedz