Wpis z mikrobloga

Mircy, jaka kolekcję gier polecacie na start ?

Mam już
-dixit
-7 cudów świata
-dobble
i jadą już do mnie
-rój
-patchwork

Więc gry 1vs1 już mam na start, na imprezowe spotkanie dixit i dobble tez stykną,
zatem jakie polecacie gry dokupić to serii by miec gry na każdą okazję ? mam na myśli różną ilość osób, różny wiek, różne zaawansowanie, no i tak by gry nei były podobne do siebie.

ranking #boardgamegeek znam ale nei muszę się sugerować :)
#grybezpradu #gryplanszowe
Slejpnir - Mircy, jaka kolekcję gier polecacie na start ?

Mam już
-dixit
-7 cudó...

źródło: comment_p99SEzieNuleTsAQZK8y5bCbamZAOLTV.jpg

Pobierz
  • 22
@jokefake: Żartujesz z tym Talizmanem prawda? ;>

@Slejpnir: Ja ze swojej strony polecam Robinsona Crusoe, Pandemię (jeśli lubisz gry kooperacyjne), a także np. Martwą Zimę czy choćby Splendor.

Jeśli chodzi o imprezowe to polecam gry blefu: The Resistance oraz Coup :-)
@Slejpnir: Ja od paru lat gram ze znajomymi w Chaos i nadal się nie nudzi. Nie jest podobna do tego co masz, to gra, która potrzebuje trochę czasu i myślenia. Do tego bardzo ładnie wydana.
@Zorak: własnie chyba zostałem źle zrozumiany, nie chodzi mi o polecanie kilku dobrych gier bo takich pytan jest wiele, tylko chodzi mi o to by pomóc mi stworzyć mini kolekcję np 10gier gdzie każda jest inna, i neizaleznie od sytuacji znajdę w niej coś do zagrania.
przykład:
każdy kucharz powienien mieć jeden nóż szefa kuchni, tasak, nóz do filetowania, nóż to warzyw itd. tak by niezależnie od sytuacji sobie poradził :)
@Slejpnir: Tak sobie myślę, zerknij też na Cytatdelę, grywalna, przystępna i można grać od 2 do 8 graczy (wersja PL zawiera dodatek dodający 8mą osobę). Zarówno w 2 jak i w 8 osób dobrze się gra. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze jest taka stara ale świetna pozycja, która dostała nagrodę Spiel des Jahres w 1983 i nadal się nie zestarzała: Scotland Yard

Zobacz też Hanabi (Spiel des
@Mrboo: Też nie do końca prawda, bo z każdym dodatkiem losowość maleje na rzecz umiejętności gracza.
Ja dopiero grając w wersję elektroniczną (czyli często mecz po meczu; brałem również udział w ogólnoświatowym turnieju) zacząłem odkrywać, że umiejętności w Talismanie są bardzo niedoceniane i każdy zwala na losowość.