Wpis z mikrobloga

Mirki mające problem z założeniem konta na #netflix z kartą #mbank Dzwoniłem dziś do banku i powiedzieli, że transakcja jest odrzucana bo Netflix złożył zapytanie o kwotę 0.0zł i bank ją odrzucił (dziwne bo podobno niektórym karty mbanku przechodzą). Także skontaktowałem się z Netflixem by wytłumaczyć sytuację i koleś się zdziwił bo podobno to wystawca karty czyli Visa/MasterCard ustalają limity więc oni nie mogą zapytać np. o 0.01zł. Pytałem też jakim kanałem pobierają te opłaty, czy zwykłym internetowym czy korenspondencyjnym i telefonicznym bo tylko taki limit mam ustawiony na 0.00zł. Okazało się, że internetowym. Także pozostaje próbować przez PayPal, choć i ta opcja wczoraj została odrzucona, może przez to że miałem zerowy stan na ich koncie. Więc dzisiaj przelałem trochę złotówek na PP i zobaczymy może przejdzie.

Wołam @Dreszczyk @Randallovy i @ailurus bo widziałem, że wczoraj też mieli te problemy.
  • 18
@MichaelT128: Dobrze wiedzieć, przelałem 5zł więc powinno starczyć :)
@tatwarm: Właśnie wczoraj podpinałem nową bo stara wygasła, ale i tak nie przeszło. Najwyżej spróbuję jeszcze przed 23 skontaktować się z PP by sprawdzić dlaczego wczoraj odrzucali płatność.
@Randallovy: dzięki zrobiłem już sobie notkę :)

Dzwoniłem właśnie na mlinię i twierdzą że typ karty nie ma znaczenia, po prostu w jednym wypadku netflix wystąpił z zapytaniem na 0zł w innym na np. 1 grosz. ;/

@ZespolmBanku
@Cin: to ja nie wiem jak to działa... Odrzuciło mi mbankową visę. Paypal podpięty z tą samą visą przeszedł. Skoro odrzuca zapytanie o 0 zł to dlaczego odrzuca tylko jak jest netflix > visa, a już netflix > paypal > visa nie? Paypal podpięty już od dawna, teraz nic z konta nie ściągnęło, nawet 1 grosza, a na samym paypalu nie mam żadnych środków.
@mystaloba: Wiesz co, w tej chwili już się nie orientuje jak jest z paypalem bo mam stare konto. Może jest tak, że wystarczy potwierdzić konto PP przelewem ze swojego konta bankowego bez podpinania karty. Zresztą podobnie zrobiłem dzisiaj, wczoraj podpiąłem kartę i mi nie przeszło. Dzisiaj przelałem środki za pośrednictwem chyba bluecash szybkim przelewem takim co wymaga logowania się na koncie bankowym i przelałem 5zł na konto PP i w tej