Wpis z mikrobloga

Właśnie testuje najnowszy powerbank Xiaomi Mi 20000mAh (20Ah) z #banggood

Kupiony w promocji z kodem za 134.69 PLN.
Odebrany po 15 dniach od momentu zamówienia.

Dokładna specyfikacja techniczna dostępna TUTAJ

Najważniejsze informacje:
- W środku 6 ogniw Li-ion 18650 firmy LG, 3350mAh każde,
- 2 porty USB - 5.1V / 2A na każdy port. Przy zasilaniu 2 urządzeń, maksymalne obciążenie powerbanku wynosi 3.6A,
- waga 338g - czyli mniej niż waga dwóch powerbanków Mi 10000mAh (207g),
- 9 zabezpieczeń - w tym: nadnapięciowe, nadprądowe, przeciwzwarciowe, przeciw przeładowaniu/rozładowaniu, możliwość resetu elektroniki, kontrola temp. ogniw,
- #powerbank można naładować za pomocą ładowarki zgodną z Quick Charge 2.0 (z opisywaną TUTAJ ładowarką sprawuje się wyśmienicie,
- posiada wskaźnik naładowania/rozładowania w postaci 4 diód.

Postanowiłem sprawdzić ile razy uda mi się naładować mój telefon LG G4 (bateria 3000mAh).
Powerbank naładowany na 100%, a telefon podczas ładowania był włączony ale nie używany. Szczegóły poniżej:

RUN1 - 0-100% 1h45 (4 diody)
RUN2 - 0-100% 1h45 (4-3 diody)
RUN3 - 0-100% 1h45 (3-2 diody)
RUN4 - 0-100% 1h45 (2-1 diody)
RUN5 - 0-60% 0h50 (1-0 diód)

Czyli w WIELKIM w przybliżeniu można powiedzieć, że powerbank może naładować ogniwo o pojemności 13800mAh (4 x 3000mAh + (3000mAh x 0.6).

Zobaczmy jak ma się to do deklaracji producenta.
Ogniwa zainstalowane w powerbanku mogą dostarczyć 72000mWh (20000mAh x 3.6V)
Na wyjściu portu USB mamy 5.1V, a sprawność konwersji napięcia z 3.6V do 5.1V według specyfikacji dochodzi do 93%, więc zgodnie z informacjami zadeklarowanymi przez producenta, powerbank #xiaomi mógłby naładować ogniwo o pojemności 13129mAh (72000mWh / 5.1V x 0,93)

Obliczenia (pomimo że teoretyczne) pokazują bardzo zbliżone wyniki. Można więc stwierdzić, że chiński producent nie robi nas w balona i faktycznie jego deklaracje pokrywają się z rzeczywistością.

Moja ocena: 5/5

Więcej fotek TUTAJ

#itemyzchin #zakupyzchin #pokazzakupy #chinskiecuda
szperacz - Właśnie testuje najnowszy powerbank Xiaomi Mi 20000mAh (20Ah) z #banggood
...

źródło: comment_UoKh7hRB1xzD9hLpW0kVhZCD1h5pKlX6.jpg

Pobierz
  • 22
@SPRZEDAWCA_DEKODEROW: Nie sprawdzałem pojemności baterii, ale telefon jest nowy a bateria oryginalna więc zakładam że jej pojemność jest zbliżona do zadeklarowanej. Oczywiście pomijam straty energii po stronie telefonu, bo można by dokonać bardziej szczegółowych obliczeń z dokładnością do 10mAh. Ja chciałem tylko pokazać, że wartości deklarowane są bardzo zbliżone do stanu faktycznego.
@prawdziwek: Wszystko zależy od tego, jakie urządzenia do niego będziesz podłączać. Osoby pracujące z tabletami i prądożernymi smartfonami na pewno doceniają pojemne powerbanki Według mnie to faktycznie ten powerbank do noszenia w kieszeni się nie nadaje, ale gdy wrzucisz go do plecaka to nie zauważysz różnicy czy ma on masę 200g czy 300g. Na rynku jest dużo powerbanków o podobnych rozmiarach i wadze, ale o znacznie mniejszej pojemności. Tu chociaż dali
@Skub4ny: Powinno dać radę nawet ładowarką 0.5A. Tak się przypadkiem składa, że ostatnio ładowałem ten powerbank ładowarką 5V/0.8A. Od 0% do 100% lądowało dwa dni. Przed chwilą znalazłem jeszcze słabszą ładowarkę: Szajsung 5V/0.7A. Pomiar miernikiem pokazuje, że ładowarka trochę nie trzyma założonych parametrów, ale dioda na powerbanku miga, co oznacza że się ładuje ( º ͜ʖ º )
szperacz - @Skub4ny: Powinno dać radę nawet ładowarką 0.5A. Tak się przypadkiem skład...

źródło: comment_66YYsssZgmClKScoALCJXBntTxIUiSQA.jpg

Pobierz
@BlackLight: Cena bez kodu rabatowego jest taka jaką widzisz po wejściu w pierwszy link pierwszego postu ( ͡° ͜ʖ ͡°).
W polskim sklepie Xiaomi (poszukaj w google) cena tego powerbanku to 199PLN.