Wpis z mikrobloga

#xiaomi #redminote2 Mirki właśnie idzie do mnie telefon określony w tagach. Będzie to mój pierwszy smartfon i jako osoba nie obyta w temacie mam kilka pytań.

1. Co to jest te słynne miui?
2. Dlaczego powinienem je zaktualizować/wgrać polskie (?) po zakupie?
3. Ogólnie co powinienem zrobić z telefonem, zaraz po zakupie. Kupiłem już szkiełko i obudowę, więc bardziej mi chodzi o kwestie techniczne.
4. Czy w smartfonach, po pierwszym uruchomieniu należy rozładować baterie do cna, w celu prawidłowego funkcjonowania?
5. Raczej nie chce zmieniać numeru, więc pomyślałem o drugim slocie sim jako tym "do internetu". Jaka sieć oferuje najciekawszą ofertę internetów na kartę?
  • 6
  • Odpowiedz
@Thoro:
1. W sumie to system albo przerośnięta nakładka na androida jak kto woli
2. Polecam wgrać, kilka usprawnień ma, aktualizacje co tydzień
3. W sumie to włączyć i cieszyć się telefonem
4. Nie robiłem tak i działa
5. Możesz się przecież z numerem przenieść. Co do samego internetu niestety nie mogę. Sam mam Virgin, za 29pln nolimit smsy/rozmowy i 5gb które ciężko mi w ciągu miesiąca wykorzystać a bardzo się
  • Odpowiedz
@Thoro: własnymi słowami, ktoś bardziej obcykany może mnie poprawić poniżej
Każdy producent ma swoją "nakładkę/przeróbkę ?" androida, tym jest miui
Zmiana androida zależy tylko od Ciebie, często producenci ładują tam jakieś ciu*wa, chińskie smartfony mają głównie jakieś programy działające w tle które nie koniecznie są "dobre" dla użytkownika
Baterii z tego co wiem nie powinno się "formatować" ponieważ one nie mają już defektu pamięci jak kiedyś.
  • Odpowiedz
1. Nakładka na Androida zrobiona przez Xiaomi. Bardzo przyjemna w użytkowaniu
2. Przede wszytkim dlatego, że w international/chinskim jest pełno syfu.
4. Nie
  • Odpowiedz
@Thoro: 5. Nie wiem ile neta potrzebujesz, ale przejrzyj oferty Virgin Mobile, Mobile Vikings, Play.
Do końca stycznia bodajże Play na promocję - 10 GB na 30 dni za 10 zł. Orange raz na jakiś czas też wrzuci dobre promo także żeby było najtaniej to trzeba szukać i zmieniać karty.
  • Odpowiedz