Wpis z mikrobloga

@instinCtoriginal:Powiem Ci,że zarobiłem trochę za granicą.Zarobiony pieniądz zainwestowałem i teraz planuje otworzyć rodzinny biznes.Za granicą się naoglądałem się "wzbogacenia kulturowego",wiec...Tak się zrodził pomysł.Nic wielkiego.Zwykła kawiarenka połączoną z biblioteką.Poczytasz sobie i wypijesz kawkę.Siłownia i klub.Chociaż budynki są wybudowane,to nie widzi mi się żyć w Polsce.
@Hermes34:
1. Zainwestowales czy dopiero zainwestujesz w rodzinny biznes?
2. Jak zainwestowales juz, to w co?
3. Kawiarenka z biblioteka. Brzmi ciekawie. A co z ta silownia i klubem? Bo to nijak sie ma do biblioteki i tak nagle z tym wyskoczyles - nie rozumiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. Jakie budynki wybudowane?
5. A gdzie? Jak nie ciapaki i nie Polska, to europa pewnie odpada?
@instinCtoriginal:
1.Tak.Już wszystko jest wybudowane.
2.Kawiarenka połączona z biblioteką.Siłownia i klub
3.Wybudowałem sobie również siłownie.Pomyślałem sobie,że klub jeszcze by mi sie przydał,wiec klub również wybudowałem.
4.Wszystkie
5.W Angli/Francji jest strach chodzić,bo nowi nie wiedzą,czy to francuska ulica,czy muzułmańska.Mylisz się tylko raz-Podobnie jak saper.Ps:Chciałbym do Japoni,ale lepsze zarobki mam w Angli.
Ps:Co do siłowni i klubu-Wybudowałem,ale to nie jest połączone z bliboletką/kawiarnią.Po prostu jest wybudowane,ale w zupełnie innym miejscu.Mózg śpi ( ͡
@Hermes34: no to troche odlozyles. Pracowales we francji/anglii?-bo akurat do nich sie odniosles ;P
No i gdzie chcialbys mieszkac?-bo nie odpisales ^.-

Powodzenia w prowadzeniu biznesu(ow). Masz zamiar trzymac je pod jednym szyldem?
@instinCtoriginal:Odłożyłem mało,ale kapitał szybko pomnożyłem.Wpakowałem wszystko w metale szlachetne.Na kursach pieniądza też można zarobić.Pamiętajcie:To jest długotrwała inwestycja.
Tak.Musiałem uciekać z Francji.Pózniej pracowałem w Uk.
Francja to piękny kraj,ale przez muzułmanów jest nieosiągalny.Anglia również jest piękna.Japonia jest dziwna.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Alaska jest...zimna,ale warta odwiedzenia,a robota zawsze jest.()
Klub znajduję się w jednym z większych miast Polski.Nie chcę mieć z
@Hermes34: sam szukam dla siebie jakiejs malej inwestycji. Metale szlachetne... kupic troche zlota i sprzedac drozej? Uchylisz rabka tajemnicy jak to dziala? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do alaski? Jaka robota jest zawsze? Nie lubie zimna ale zawsze to jakas opcja ;)
Wize masz?
@instinCtoriginal:Wybacz.Net mi padł.
@instinCtoriginal:Dokładnie tak jak opisałeś.Kupujesz jak złoto jest tanie,a sprzedajesz jak jest drogie.Mógłbyś się zagłębić trochę w podstawy ekonomii,to by Ci trochę pomogło.Ogólnie:Ekonomia jest dziwna...
Ps:Pamiętaj,ze nawet banki,które mają renomę potrafią sprzedać lewe złoto.Takie przypadki już były.
Ziemia.Co roku drożeje o kilka %.Myślałeś nad ziemią?
Ps:EU da Ci dofinansowanie prawie do wszystkiego.Ja sam starałem się o dofinansowanie.Rzucają hajsem na lewo i prawo.
Nie pamiętam-Zapewne miałem,bo była potrzebna.Pamiętam jednak,że
@Hermes34:
1. ziemia w sensie inwestycji? To tez jest raczej dlugoterminowe a za kilka tys duzo tego nie kupie zeby oplacalo sie trzymac przez x lat ;)
Do tego bym musial zainwestowac troche wiecej...

2. A te metale - bawiles sie tym na gieldzie czy fizycznie to skupowales do reki i sprzedawales sam?

3. O UE bym zapomnial... te dofinansowania to jedna z opcji odzyskania chociaz czesci manotrawionych pieniedzy.

4. Masz
@instinCtoriginal:
1.Fakt.Jest to inwestycja na długie lata.Musisz coś wykombinować dla siebie.Liczę,ze Ci się uda.
2.Srebro/złoto kupowałem w formie fizycznej od banków.Pózniej sprzedawałem.
Ps:Ja kupowałem zawsze najczystsze złoto.9999.To znaczy,że jest 99'99% złota np.W sztabce.
3.Fakt.EU nas okrada,ale takie dofinansowanie można wziąć
4.Rzuciłem liceum,a następnie wyjechałem na Alaskę.W celu pracy.To było 5 lat temu.
@Hermes34:
1. Wow, dlugo siedziales na alasce? Jak sie tam dostales? Fajna przygoda. Te dane klimatyczne troche przeklamane. Pogoda na guglu pokazuje mi ze jutro kolo -10 bedzie czyli bardziej realnie. Jak tam w ogole z placa? Bo troche to chyba odludzie nie? Jakies polaczenie ze swiatem zewnetrznym? Internet dobrej predkosci, stale lacze telefoniczne?
2. Gdzie tak kupione od banku zloto sprzedac? Ile dawales za gram? Teraz gram ok. 140zl za
@instinCtoriginal:Wydaje mi się,ze 16 miesięcy.Samolotem.Ciekawie było.Płaca ok.2500 dolarów.Trudno ocenić.Powiedzmy,ze Alaska ma swoje miasta oraz wsie.Nie-Jesteś Ty i Alaska.Internet jest zbędny.Co do telefonów...Nie wiem.Ja do nikogo nie dzwoniłem,ale wydaje mi się,ze tak.
2.Bankom?,Handlarzom?-Wszystkim,którzy kupią.Nie pamiętam.Ceny się ciągle zmieniały.Czasem wracałem do domu z forsą,bo złoto taniało i kupowałem za cały majątek złoto
Ps:Powiem Ci,że nie wiem.Musisz zbadać rynek.
@Hermes34:
1. Internet zbedny, ale jest ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Co cie zawialo az tam? Czemu nie np. Niemcy? Dla goscia w wieku licealnym to chyba bezpieczniejsza opcja niz drugi koniec swiata? No i bilet swoje kosztuje.
3. Zloto dlugo u ciebie czekalo az warto bedzie je sprzedac?
4. Oplaca sie w ogole bawic w 1-10 gram inwestycji w zloto czy lepiej sobie odpuscic?
@instinCtoriginal:
1.Jest wolny.Bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)()
2.Nie znałem dobrze niemieckiego.Angielski natomiast znałem,a im dalej tym lepiej.Jeszcze miałem piękne widoki i mogłem polować.
3.Trudno powiedzieć.
4.Rozumiem.Teraz ja Ci zadam pytanie:Czy 10zl to pieniądz?
Ps:Nie wiem.To Ty musisz podjąć decyzje.
Pss:Obawiam się wojny,a Ty?.( ͡ ͜ʖ ͡)
@Hermes34:
4. 1zl przebitki od grama? ;)
Wiadomo ze malo :P
Za malo inwestujac kilka klockow oczywiscie

Wojna pewnie bedzie predzej czy pozniej bo jak sie wsadzi draske w gowno to to gowno rozpryskuje sie naokolo. A ta draska to naprawde niewiele. Odpowiedni ludzie beda wiedzieli kiedy ta draske podpalic ;)
Gowno to chodzi mi o islamskie scierwa
Bez pieniędzy się trudno inwestuje,bo mały kapitał powoduje mniejsze zyski.

Oczywiście,ze będzie.Obawiam się,że to będzie wojna pomiędzy Europejczykami,a najeźdźcami.Mylnie nazywanymi uchodźcami.
@instinCtoriginal:Powiem CI szczerze,ze nie pamiętam,jak to było z tą wizą.Musiałbym spojrzeć do swoich dzienników.Serio.To jak z dziewczynami.Nie zapamiętasz wszystkich,z którymi spałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jednakże...Poczytałem trochę i sprawa nie wygląda ciekawie.Wiza na 4 miesiące pracy.Co do zarobków,to w artykule napisano,ze 1000 dolarów za tydzień CIĘŻKIEJ pracy.
Ps:Na Alasce jest prohibicja.()()
@Hermes34: duzo alko nie pije wiec zaden bol ;)
Wiekszym bolem bylby hajs na bilet i odnalezienie sie w nowej rzeczywistosci. Jak bym mial gdzies emigrowac to uk/holandia/niemcy. Tylko tam z kolei emigracja to ryzyko utraty zycia a to mi sie nie kalkuluje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@instinCtoriginal:Róznie to bywa.Jedni wytrzymują,a drudzy pękają.Odpuść sobie Holandię.Słabe zarobki.Niemcy/uk-Jest niebezpiecznie,ale idzie zarobić.Zwłaszcza po przeliczeniu ()
Ps:Teraz jak jestem stabilnie finansowo,to zamierzam spędzać na Alasce 2-3 miesiącu w roku.Mam tam przyjaciół,których warto odwiedzać.
@instinCtoriginal:Tak.To jest taki święty mikołaj,który przynosi Ci trochę forsy co miesiąc.Jeszcze idzie zarobić,jak pozwolisz sprzedawać u siebie narkotyki.Nom.Młody jestem,ale zaczynałem jak miałem 18 lat.Siedzę całymi dniami na swoim ranczu i czerpie z życia.Teraz tylko spełniam marzenia.
Ps:Jeszcze mam hodowle zwierząt,ale posiadam ranczo,wiec to normalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ps:Wizy obowiązują tylko Polaków,prawda?