Wpis z mikrobloga

#programowanie Tak się złożyło, że dopadł mnie przedmiot podstawy programowania w C. W pracowni głównie używa się Dev-C++ jednak czytałem, że ten edytor jest już nierozwijany. Może jest jakiś fajniejszy do nauki i domowej dłubaniny?
  • 16
  • Odpowiedz
Jeśli nie chcesz tłumaczyć się w stylu "u mnie działa" gdy nie działa prowadzącemu podczas sprawdzania twojego kodu to radzę skonfigurować wszystko tak jak jest na zajęciach i nie kombinować.


@FedoraTyrone: dokładnie, jeżeli dodatkowo trafisz na leśnego dziadka to pozamiatane.

@EtaCarinae
Pracuj sobie w nowym Devie, VS czy CLion ale przed oddaniem skompiluj i sprawdź w tym czego używasz na zajęciach.
  • Odpowiedz
@Bushus: Vima jest łatwiej nagiąć do skakania po nagłówkach w dużym repo ( do tej pory tą funkcję spełniał mi eclipse (,) ). A pracodawca skąpi na VS lub CLiona.
+ jak już człek przetrwa pierwszy szok to nie musi się pieścić i przesiadać z edytora na edytor przy klepaniu w różnych językach. U mnie to c++ ze skryptami w bashu/pythonie, czasem coś w c.
  • Odpowiedz
@panwoyski: skakanie działa całkiem w porządku, tylko ono działa na zasadzie wyświetlenia wszystkich o wybranej nazwie a nie konkretnie tego co potrzebujesz. Więc za każdym razem trzeba sobie wybrać do którego chcesz przeskoczyć. Czasami problemem jest jak jest jakaś super-często używana rzecz i wyskakuje ~50 wyników i trzeba wtedy szukać odpowiedniej definicji.
No i przy vimie jest problem z 'intellisensem', niby istnieje możliwość dodania YouCompleteMe, ale trzeba chyba wtedy każdorazowo cały
  • Odpowiedz
@Bushus: Z indeksowania wyleczył mnie eclipse, 9/10 wypadków grep wygrywa - tylko ma tą poważną wadę że trzeba siąść i wbić sobie w palce sensowne owego użytkowanie.
  • Odpowiedz