Wpis z mikrobloga

@cichy202: sprawdzaja (przewoźnik, albo na granicach) dokumenty? Dowód osobisty zgubiony, mam tylko jego zdjęcia, paszport jest ale nieważny od 3 lat.
@Bleck: Węź czlowieku pomyśl. Chcesz jechać do obcego kraju z fotką dowodu osobistego na telefonie i nieważnym paszportem. No weź człowieku sie lecz. Jak ty tu cokolwiek załatwisz czy nawet jak cie policja zatrzyma to co ty im powiesz. A już nawet o rejestracji swojego pobytu w Danii to zapomnij bo będziesz po nocy wydzwaniał na dział konsularny aby ci dupe ratowali.
@czeki21:
Ogarnij się - to po pierwsze. Jestem tu w delegacji, przyleciałem wczoraj (nie sprawdzali akurat dokumentów ale możliwe że jeszcze wtedy miałem dowód bo brałem ze sobą). Dzisiaj zorientowałem się że dokumentów brak (nie wiem gdzie zgubiłem), ale znalazłem w walizce stary paszport.
Bilet na podróż powrotną dawno już zabookowany.
Jako że wiem, że na lotnisku mogą sprawdzać dokumenty i nie wpuścić (bo na biletach wyraźnie napisane że wymagany ważny
To trzeba było pytać o lotnisko. A odpowiedz jest jedna.
NIKT NIE SPRAWDZA DOKUMENTÓW NA LOTNISKU W KOPENHADZE
Check in robisz na automacie, a na bramce przystawisz tylko wydrukowany bilet z kodem kreskowym.
@Bleck: Na lotnisku musisz mieć ważny dokument, ale raczej nie sprawdzają choć zdarzało mi się regularnie że jak wchodziłem do samolotu to chcieli nie tylko bilet. Na security i checkinie nie ma problemu. Jak jedziesz busem typu ecobus lub Dunczyk.com to na własną odpowiedzialność, bo jak Was zatrzyma policja w Niemczech na przykład to Twój problem. Ewentualnie blablacar.
@czeki21: dzięki za odpowiedź, choć tyle to ja wiem (poza tym że mogą przy wsiadaniu do samolotu poprosić o dowód) Dlatego nie pytam o lotnisko, a o pozostałe opcje.
@cichy202: dzięki, blabla sprawdzałem, busy i tak niespecjalnie pasują, więc chyba zaryzykuję lot ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bleck: Nie sprawdzali za bardzo kiedys. Rzadko sie zdarzalo ale teraz wprowadzili kontrole przez tych wszystkich imigrantow. Natomaist jak kiedys jechalem autobusem z PL to DK to zatrzymala nasz straz graniczna niemczech do kontroli i jednego lebka co nie mial dokumentow zapakowali do vana i tyle go widzielismy :)
@Bleck: jak jechalem busem z Danii do Szwecji w piatek, to sprawdzali, dzisiaj w drugą stronę nie sprawdzali, chyba loteria...
@Bleck: SASem DO Polski nigdy mi nie sprawdzali dowodu. (Ostatnio leciałem 4 miesiące temu)
Z Polski do Danii zawsze.
Na granicy Szwedzko - Duńskiej sprawdzają wszystkie samochody i pociągi. Przejeżdżałem samochodem na duńskich blachach w grudniu. Sprawdzali każdemu ID.
Na granicy Duńsko-Niemieckiej prowadzone są obecnie LOSOWE kontrole samochodów. Nie wiem jak z pociągami. Podejrzewam że kontrole są prowadzone tylko w pociagach i samochodach Z Niemienc DO Danii. W Niemczech policja też
@smyl: No tak. Bo to Szwecja zarządziła kontrole na Duńsko-Szweckiej granicy. Oni nie chcą żeby im się imigranci wbijali z Danii do Szwecji. W gudniu jechałem osobówką do Szwecji i z powrotem tego samego dnia. DO Szwecji sprawdzali każdego, z powrotem nikogo. Nawet nie było policjantów po tej stronie autostrady. Po drugiej stronie stali i sprawdzali wszystkich.