Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, zna ktoś jakąś bezpłatną stronę do odnajdowania korzeni drzewa genealogicznego? Albo jak szukać, chodzi mi głównie o internet, bo brak czasu i chęci na jeżdżenie po kościołach, urzędach miasta itd. W internecie jest przecież mnóstwo informacji. Działam na MyHeritage, ale 80$ netto na rok by czerpać informację to dla mnie dużo, za dużo.

#myheritage #drzewogenealogiczne #przodkowie
  • 7
@weeden: Ale o jakie konkretnie informacje ci chodzi? Przecież na myheritage możesz mieć tylko dostęp do drzew innych ludzi, tam nie ma żadnych dokumentów, które umożliwiałyby ci odnalezienie rodziny. Tam możesz tylko znaleść ewentualnie tych, których znalazł już ktoś inny i umieścił w swoim drzewie.
@weeden: W sieci są umieszczone zarówno skany metryk, jak i indeksy osobowe do tychże. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich parafii, bo to niemożliwe. zacznij od wejścia na stronę genealodzy.pl i w ramce po lewej znajdź pozycję geneszukacz. tam wpisz nazwisko. Są tez inne miejsca ze skanami metryk czy indeksami - na przykład lubgens zajmuje się lubelszczyzną, a na stronie Wielkopokskiego Towarzystwa Genealogicznego jest Projekt Poznań, czyli wyszukiwarka metryk z Wielkopolski