Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań do ludzi powiązanych z #programowanie.

Na ostatnim roku zaocznych studiów poszedłem do małej firmy jak programista (małe miasto powiatowe). Początki były trudne bo wiadomo, że na zaocznych mało czego można się nauczyć, ale dostałem szansę i czas na naukę podstaw. Zacząłem pisać programy w 'c', głowie do sterowników przemysłowych. Poznałem programowanie w 'c', potem doszły protokoły transmisji typu MODBUS oraz bardziej rozbudowane projekty.
Po czasie zrodził się pomysł wizualizacji tych sterowników wykorzystując wspomnianą wcześniej komunikację. Zacząłem tworzyć programy w #csharp #winforms #dotnet do tych sterowników. Nie są to programy bardzo rozbudowane ale pomogły mi z przyswojeniem podstawowe wiedzy.
Wiem, że brakuje mi dobrych nawyków z programowania ale wynika to z tego, że jestem raczej samoukiem i do pewnych rzeczy doszedłem sam więc mam złe przyzwyczajenia.

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zmianą pracy. Chciałem was zapytać czy jest szansa dostać pracę z takim doświadczeniem? Czy jeszcze rozwijać się we własnym zakresie i dopiero potem próbować?

A teraz pytanie do mirków, którzy już aplikowali na stanowiska:

Jak powinno wyglądać przyzwoite CW programisty, to znaczy wypisujecie projekty jakie macie na swoim koncie? W moim przypadku nie są to projekty które można gdzieś znaleźć bo są kierowane pod konkretnego odbiorcę.

Czy tylko konkretną ścieżkę kariery z latami pracy oraz nabytym doświadczeniem?

#praca
  • 3
  • Odpowiedz
@Adamus_xxx:
1. Nie podpisuj go "CW" bo to błąd numer jeden :P
2. Wszystko zależy gdzie i jakie masz oczekiwania finansowe. Ze 2k do ręki można wziąć bez doświadczenia jak przekonasz pracodawcę, że coś umiesz, no a potem się musisz rozwijać. Tym bardziej, że jak nie produkujesz 'ładnego' kodu, to w większych zespołach programistycznych raczej nie możesz zostać uznany za doświadczonego. Ale w ten sposób najszybciej się nauczysz i będziesz miał
  • Odpowiedz