Wpis z mikrobloga

Szukam czegoś, do łatwego zbudowania "bazy wiedzy", czyli zbioru moich wszelkich notatek programsitycznych, które chcę zamieścić w jednym miejscu. Może znacie jakąś aplikację, gdzie mógłbym coś takiego robić? Chodzi mi, aby zbudować coś na wzór dokumentacji, gdzie wszystko jest ładnie podzielone tematycznie, można dodawać fragmenty kodu z kolorowaną składnią. Ewentualnie mogę sobie sam coś takiego stworzyć na wordpressie, ale nie znalazłem zadowalającego theme'a, a samemu nie mam czasu tego budować. Onenote, everynote odpadają.
#programowanie #nauka #naukaprogramowania #produktywnosc #webdev
  • 25
@coolcooly22: ja zakładam jeden katalog, w nim podkatalogi, a w podkatalogach notatki. Dla mnie to bardzo intuicyjne. Ważne jest też dla mnie, że aplikacja jest też Webowa i Mobilna.
@zukuS pliki md (markdown) vs txt
md - kolorowanie składni (nagłówki, tekst pogrubiony, kursywa itd), możliwość generowania PDF, HTML ze stylami css np. https://gist.github.com/andyferra/2554919
możliwość edytowania w każdym edytorze tekstu, mała waga, "mobilność" - synchronizuję jeden folder z notatkami między telefonem, a komputerem
dodatkowo utworzyłem folder /img w którym przechowuję grafiki, do których odnoszę się w pliku markdown, dzięki czemu podczas generowania dokumentu HTML czy PDF do tekstu dołączane są grafiki np.