Wpis z mikrobloga

@Smerda_Jajeczny: Z tych propozycji co tam linki były to zdecydowanie lepiej iść już w szóstą generację Intela na LGA 1151 (i5 6600k lub i7 6700K) pomijam już pamięć DDR4 vs DDR3, ale nawet potem będzie możliwa przesiadka na Kaby Lake.
Ew. jeszcze podstawka 2011 i i7 5820k.
@Kazaaa: właśnie raczej skłaniam się ku temu aby pójść w 6 generację. Zastanawiam się tylko czy opłaca się składać, czy lepiej kupić gotowca np. od Dell-a. Chciałbym aby również był cichy, czy bawić się w wodne chłodzenie?
@Smerda_Jajeczny: Ja raczej nie jestem za gotowcami. Ostatnio nawet jak patrzyłem co tam nowego wyszło na 6 generacji to: nie znalazłem nic na chipsecie Z170, na czym mi zależy ze względu na obsługę 3 monitorów, przeważnie pamięci wolniejsze niż wsadziłbym w składaku, zasilacz też mocą nie grzeszy + bieda grafika (jeśli ktoś potrzebuje zewnętrzną - ja akurat nie).
Coś w ten deseń bym celował (bez grafiki zewnętrznej, jeśli wystarczy Ci ta
Pobierz Kazaaa - @Smerda_Jajeczny: Ja raczej nie jestem za gotowcami. Ostatnio nawet jak patr...
źródło: comment_syljskLZDdF8QZeDPk8NRoHp5EWbp9Hm.jpg
@Smerda_Jajeczny: To co Ci wkleiłem to właśnie obsłuży 1xHDMI, 1xDVI, 1xVGA (trochę niestety). Jeśli chcesz korzystać z grafiki z CPU to musisz patrzeć po pierwsze jaki chipset ma płyta główna (większość obsługuje trzy, ale są wyjątki np. H110 - jedynie dwa) no i druga sprawa, czy płyta główna ma fizycznie te trzy wyjścia na mońki. Zresztą zawsze jak będzie bida można wsadzić jakąś tanią grafikę (nawet używaną).
Ps. Ta konfiguracja co
@Kazaaa: dzięki za rady. Widzę że jednak muszę poświęcić na to trochę czasu, na rynku jest sporo płyt głównych i zanim ogarnę to pewnie wyjdzie nowa generacja ;-)
Wychodzę z założenia że jak poskładać to coś wypasionego, ale znając życie to pewnie nie będe miał czasu i kupie coś ze "stajni" Alienware :-(
@Smerda_Jajeczny: Jeśli nie zamierzasz bić rekordów OC, ani walczyć o każdą klatkę w jakiejś gierce, to inwestycja w drogą płytę główną jest zwyczajnie nieopłacalna, bo przy kodzeniu w ogóle tego nie odczujesz (nawet z tymi odpalonymi vmkami). Wszystko zależy od tego, na czym komu zależy (mi akurat na bicu rekordów fps nie zależy) i śmieszy (a może bardziej żenuje?), że różnica między płytą główną która kosztuje 2-2.5k a taką za 500zł
@Kazaaa: o kurde rzeczywiście te Hyperbook są niezłe.Nie znałem tej marki. Ciekawe czy są głośne bo na tym mi zależy (znaczy aby były ciche). Nie, nie walczę o rekordy w FPS, właściwie to przez ostatnie parę lat w ogóle nie grałem. To jest zresztą kolejne pytanie czy lepiej do kompa dokupić dobrą grafikę i pograć na PC czy do gier kupić sobie konsole np. PS4.
Masz jakieś doświadczenia z chłodzeniem wodnym
@Smerda_Jajeczny: Z chłodzeniem wodnym doświadczeń brak :D Jedyne o co bym się bał, to o przecieki, ale może nie jest tak źle? Musiałby się wypowiedzieć jakiś użytkownik. Ja skończyłem zabawę z OC na Celeronie 400@666MHz i P3 1@1.2GHz. Wszystko na wiatrakach szło.

Ja tak właśnie mam - do gier (w które nota bene i tak nie mam czasu grać) mam konsolę, z której w sumie korzysta córa (Ps Move i te