Wpis z mikrobloga

#austria #niusyzaustrii #imigranci #uchodzcy

Hm, w sumie to mam problem.Jeszcze miesiąc temu poniższego niusa sprzedawałabym każdemu z wielkim oburzeniem.
A teraz? Skala się totalnie przesunęła, więc po sytuacji w Sylwestra jacyś "biedni uchodźcy" podglądający kobiety na basenie to nie jest jakiś szałowy temat na pierwszą stronę, co?

#!$%@?, co za czasy #!$%@?.

No, ale to miały być moje niusy, czyli sprawozdanie, co też się w Wiedniu/Austrii dzieje i o tym, co piszą w lokalnych gazetach, więc jak ktoś chce, niech czyta ;)

---

Odc. 2. pt. Dzicz na basenie czy po prostu zwykli obcokrajowcy podglądający kobiety na wiedeńskim basenie?

Przedstawiam wiadomość, jaką przeczytałam w dzisiejszej gazecie. Na szczęście jest też w internecie:
http://www.heute.at/news/oesterreich/wien/art23652,1251193

Czyli co się właściwie stało?

"Dwaj obcokrajowcy podglądali kobiety w kabinach prysznicowych" (to wersja z gazety; w internetach piszą tylko, że "Kobiety podglądane w kabinach")

"Skandal - dwóch podglądaczy"
"Podglądacze wspinali się na kabiny i podglądali kobiety"
"Przy wyjściu krzyczeli w łamanym niemieckim Alle Frauen sind Sch..." (no i tutaj nie wiem, Schweine? Scheisse?)
"Dotychczas nie było zwiększonych incydentów, mówi urzędnik z zarządu basenów miejskich" (no wiem, tłumaczką to ja raczej nie zostanę...)

No i na koniec podają info nt. podobnego zajścia na innym austriackim basenie:
"Na basenie w Bisamberg interweniowała policja. Osiem azylantów szturmowało damskie przebieralnie. Skutek - zakaz wstępu."
  • 12
@kolak68: No... Martwi mnie to wszystko, bo widać, że to nie są incydenty pojedyncze, a znając życie takie osobniki będą sobie pozwalały na więcej. No ja sobie nie wyobrażam, że się np. przebieram na basenie i nagle na górze jakaś głowa się pojawia i "szturmuje kabinę". No dobra, w Polsce też się pewnie zdarzyli podglądacze, ale to przypadek raczej marginalny, nie?
@qlaudiq: Myślałem dla niej m.in. nad paralizatorem, gazem, hukówką ... po tygodniu przemyśleń zdecydowałem się na wyjca bo jak znam życie wszystkim powyższym by sobie krzywdę sama zrobiła :D