Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy i mircy z #fizjoterapia, co zalecacie na uraz L4/L5 po treningu (squats), chyba #lumbago bo cholernie boli nawet przy chodzeniu (a raczej próbie chodzenia). W połowie serii podwinąłem tyłek i zakłuło przy podnoszeniu się ze sztangą Wczoraj 2x8mg xefo rapid, ale jakoś dawałem radę z bólami funkcjonować, dzisiaj niepełnosprawność od rana. Maść przeciwzapalna i ketonal forte, ale średnio pomaga. Leżeć? Rozmasowywać piłką? Dać lędźwiom jeszcze z dobę na nieznaczną poprawę czy od razu wzywać #999 na #leczenie, a może wezwać po prostu fizjoterapeute na wizytę domową?
  • 20
@URBN_Rider: przeważnie przepisują lekarze dicloduo jakieś plus 2 tygodnie leżenia (dochodzenia do siebie), ale każdy przypadek jest inny, jak nie zauważysz poprawy przez dzień/dwa - poszedłbym do lekarza pierwszego kontaktu
Mam teraz to samo. jak to nie zapalenie nerwu, to obejdzie sie bez zastrzykow. Metoda jest jedna: lezec, lezec, lezec. I to tak z tydzien. Ja lezalem dwa. #!$%@? idzie dostac, bo ile mozesz czytac czy ogladac na tablecie. Musisz jednak odpuscic wszystko bo jak olejesz moja rade to pozniej wroci ze zdwojona sila. Wiem, bo sam tak głupi zrobilem. Teraz organizm wyslal ci zolta kartke. Jak nie posluchasz to bedziesz wyl
nacisk na nerwy jest głównie z lewej strony (promieniuje do kolana w sumie ale bez drętwienia), wyprostowanej lewej nogi nie uniose wyżej niz 30° a prawa prawie do pionu, okładam się opatrunkiem żelowym zamrożonym
No ok, ale te cwiczenia sam tez mozesz wykonac. Wiadomo, info z neta to nie to samo co zywy fizykoterapeuta ale zawsze to tez plus. Podstawa jest lezenie by organizm mogl sie zregenerowac.
@URBN_Rider: No to witaj w swiecie rwy kulszowej. Masz objaw Lassena z ta noga. Pozniej przyjdzie dretwienie i na koncu #!$%@? w postaci zapalenia nerwu kulszowego. Zobaczysz, zesrasz sie z bolu. Lepiej teraz dzialaj i zacznij dbac o kregoslup. Wstac od lompa i poswiec chwile na cwiczenia.
@berti: A jak juz dostanie p-bolowe to niech idzie do osteopaty zeby go nastawil. Bo inaczej bedzie go bolec bardzo dlugo. I po p-bolowych bedzie mniej ponapinany wiec nastawianie bedzie latwiejsze. Ja po martwym (dokladnie po zle uniesionej sztance do sztrugsow) mialem uraz ktory trwal 3 lata. Wystarczyla jedna wizyta u dobrego terapeuty manualnego..
@URBN_Rider: Jak ci promieniuje aż do kolana to nic nie podnoś, nie siedź a w ogole najlepiej to leż w łóżku. Masz objawy dokładnie takie jak ja przy przepuklinie kregosłujpa (też L5-S1). Jak już będziesz mógł chodzić, to leć do dobrego fizjoterapeuty (najlepiej od razu z rezonansem magnetycznym) , on ci pomoże uśmierzyć ból i pomyśli co z tym dalej, czyli czy kwalifikuje się na operacje.

Uwierz mi, że nie ma
@URBN_Rider: Miałem kiedyś to samo, też strzeliło podczas przysiadu albo martwego, nie pamiętam. Do lekarza nie poszedłem, mimo że w nocy spać nie mogłem z bólu, a po przeleżanej nocy podniesienie się z łożka to była masakra.
W sumie to do dziś nic z tym nie zrobiłem i nie czuje takiej potrzeby, gdy bóle przeszły zacząłem pływać, a potem od nowa uczyć się prawidłowej techniki na śmiesznych ciężarach i powiem ci
@kuddelmuddel: normalnie się podniosłem ze sztangą (z lekkim bólem) po tym jak poczułem ukłucie, byłem w stanie (z bólem) wykonać ćwiczenia rozmasowujące na plecach, z chodzeniem, siadaniem czy treningiem barków nie miałem problemu. Trener mówi, że to raczej mięśnie głębokie (m. gruszkowaty), nerw kulszowy itp. Polecił przeczekać parę dni z lodem i p-bólowymi i wtedy ewentualnie interweniować dalej. Zgięcie nóg na plecach i przyciśnięcie najbliżej klatki/brody powoduje, że w obrębie L5/S1
@URBN_Rider: No to ja mialem gorzej, ledwo sztange odlozylem, straszne uczucie. Prowadzac auto nie moglem usiedziec, zreszta mialem problem zeby sie zgiac i do niego wsiąść- a akurat wtedy prawko robilem xd O lezeniu na brzuchu nie było mowy, tylko na boku z podkulonymi nogami