Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, czas na kolejne Niusy z Austrii, tym razem fotosprawozdanie :D Wybrałam się dzisiaj na spacer w ramach akcji "zwiedzam Wiedeń, póki nie jest za późno" ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Niestety, po dodaniu wpisu zauważyłam, że zdjęcia się nie dodały ()

Tutaj jest link: http://imgur.com/a/zV5tB, zdjęcia idą po kolei.

Zdjęcie 1.
Z tego, co zdążyłam się zorientować, akcje typu "links gegen rechts" (lewica przeciw prawicy) są organizowane przez organizację "Links wende". Jakiś czas temu sprawdziłam, kim są, i po zobaczeniu kilku ich zdjęć na facebooku zakwalifikowałam ich od razu do kategorii "szkodników". Dla zainteresowanych - NeueLinksWende i koniecznie obczajcie zdjęcia...

Na plakacie jak widać same merytoryczne hasła i konstruktywna krytyka. Nazistom z parlamentu zarzuca się rasizm, faszyzm oraz wrogość w stosunku do islamu. Nie wiem, czy w parlamencie są prawdziwi naziści (ee, no raczej nie...), bo nie śledzę austriackiej sceny politycznej, ale zapewne chodzi o partię FPÖ.

Ten zerwany plakat obok to zachęta do demonstracji, z hasłem m. in. żaden człowiek nie jest nielegalny.

Zdjęcie 2.
To znalazłam w samym centrum miasta. Trochę dowolne w interpretacji, ale biorąc pod uwagę, że nie ma żadnych "nazi raus", wydaje mi się, że to raczej grupa tych zmartwionych inwazją ;) Mogliby tylko poprawić oprawę graficzną, bo pytanie jest naprawdę dobre.

Zdjęcie 3.
Coś takiego - jak widać nie wszyscy w Austrii są zadowoleni z UE ;) Ciężko było mi odczytać, co tam jest napisane, ale obrazek jest jasny w przekazie ;p Na górze jest coś w stylu "wystąpienie (z UE) z miłości do Austrii".

Zdjęcie 4. i 5.
Tutaj dwa plakaty przeciwko FPÖ. Jestem za krótko w Wiedniu, więc może faktycznie część poglądów mają zbyt skrajnych. Jeślibym miała coś o nich powiedzieć tylko na podstawie tego, co sama widziałam w gazetach i na plakatach - jestem na tak. Parę dni temu czytałam wywiad z HC Strache, tj. przewodniczącym partii i bardzo mądrze się wypowiadał o inwazji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdjęcie 6
Można się domyślić, jaka była kolejność dodawania napisów ;) Widzę tutaj mają nieścisłość. Ludzie od niebieskiego napisu to właśnie ludzie, którzy nazwą cię rasistą/nazistą/faszystą, kiedy tylko skrytykujesz islam. Tymczasem piszą "No god"...
Btw., to miejsce na zdjęciu jest tuż obok jebitnie wielkiego pomnika upamiętniającego... armię sowiecką, która "wyzwoliła Austrię z faszyzmu". Wiki. A fuj!

#austria #niusyzaustrii #4konserwy