Wpis z mikrobloga

#naukaprogramowania #programowanie #java

Mirki, mam rozmowe kwalifikacyjna za pare dni (staż, junior java dev), ogolnie rzecz biorac wymagania podane w ogloszeniu sa wyzsze niz to co rzeczywiscie potrafie robic, jest to dla mnie jednoczesnie pierwsza rozmowa w tej branzy.. ma ktos jakies rady dla swiezaka? czy powinienem lepiej sie przygotowac na jakies podchwytliwe pytania z podstaw czy moze z samych frameworkow? jak to wygladalo u Was?
  • 13
Szczerze mówiąc, jak na juniora są wyższe niż to co umiesz, to radziłbym się jednak douczyć. Ja wystartowałem do pracy (ale nie w javie) #!$%@? umiejąc (nie wiem jak przeszedłem rekrutacje xD) i miałem potem w robocie ogromne problemy. No chyba, że ogłoszenie pisał dział HR i #!$%@? tam wymagania na regulara, wtedy raczej nie ma co się spodziewać spiny na rozmowie.
@bonald: z tego co jest w wymaganiach to nie ogarniam JUnit i Hibernate (nigdy nie uzywalem), z reszta rzeczy (SQL, Spring, HTML) mialem stycznosc - z SQLem w 3 projektach, ze Springiem w 2, wiec moze nie bedzie tak zle :D
@Arima:
lgtfy -> java interview questions. Generalnie to, co napisał @MetroStation. JUnit jest do ogarnięcia w 2 godziny na podstawowym poziomie, zwłaszcza, jeśli już cokolwiek napisałeś kiedyś. Przy czym więcej tego czasu spędzisz czytaniu, jak napisać sensowny test, niż ucząc się samego frameworka (który ma może 10 często używanych metod i anotacji).
@Arima: Ja na rozmowie miałem wyjątki, kolekcje (i algorytmy z nimi związane [dobrze wiedzieć co to lifo, fifo]) i było dużo zadań z porównywania zmiennych.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@iwannagethigh: @MetroStation: dupa ( ͡° ʖ̯ ͡°) wylozyc sie na takich prostych rzeczach... na hierarchii wyjatkow, co #!$%@? klase abstrakcyjna i z czego sie bierze tablica stringow w parametrach metody main (o tych rzeczach w ogole nie czytalem), co prawda bede uczestniczyc w ich darmowym szkoleniu i moze cos jeszcze z tego bedzie, ale jestem zly na siebie i tak
@Arima: nie pękaj, na kolejną będziesz już lepiej przygotowany, dowiedziałeś się kilku ciekawych rzeczy, pierwsze koty za płoty :) ważne żeby się nie łamać tylko trochę doczytać i próbować dalej, może następną firmę, trzymam kciuki!