Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z tagu #wegetarianizm.
Pisze do was, w sprawie warzyw. Otóż, piramida żywieniowa ta najnowsza mówi o jedzeniu dużej ilości warzyw i owoców (tych akurat 1:5 w stosunku do warzyw) I teraz moje pytanie: jakie warzywa jadacie na co dzień? W zeszłym roku od późne wiosny do jesieni jadłem sałatki. Brałem do pracy. A że śniadania jadam 3, co 3 godziny tak średnio, to cieszyłem się, że zima idzie bo już dośc miałem jedzenia papryki, kapusty pekińskiej, sałaty, pomidorów, ogórków i innych.

Poradźcie jakie warzywka jadać, żeby nie było nudno i tanio. Oczywiście muszą być dostępne w wiekszości sklepów czy warzywniaków. Pytanie jest poważne, nie robie sobie jaj. Albo poradźcie jakieś stronki, gdzie robią różne sałaty, czy dania z warzyw.

#warzywa #wege #zdrowie
  • 5
@Igrekpl: no własnie nie. Chodzi o to, że nawet jeśli jesteś mega twardziel to powinienieś do swojej diety włączyć warzywa. Żeby lepiej funkcjonować. A kogo mam się spytać jak nie wegetarian, skoro tu na miko sami mięsożercy.
@zerthimon: Masz milion opcji. Szpinak, roszponka, cukinia, marchew, kiełki na przykład. Nie znam Twoich smaków ale przeglądnij sobie sałatki na stronie Puszka.pl - tam są tysiące fajnych przepisów więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.