Wpis z mikrobloga

@Djkudlaty: Oraz Altusy, są tragicznie dostrojone, zwłaszcza druga i trzecia seria. O najnowszych 380 też się dobrze nie wypowiem bo w tym budżecie są setki lepszych kolum wliczając rynek wtórny.
@Ojezu: jak w Altusach masz płytki bas (przynajmniej w moich 300 tak jest) gdzie ty tam słyszysz buczenie to ja nie wiem :D Strojenie jest dobre (300 (140 to porażka)) tylko GDN jest nie najlepszy. Pasmo zaczyna się gdzieś od 40Hz
@Djkudlaty: Nie buczenie tylko dudnienie, buda jest wysoko strojona. Ogólnie kiepsko jest z całym dźwiękiem, wszystko jest zlane i kartonowo brzmiące. Tak się składa że ostatnio miałem okazję posłuchać altusów 300 przy odbieraniu mojego wzmacniacza z serwisu i w porównaniu do czterdziestoletnich jbli które posiadam wypadły tragicznie. Nie wspominam już o innych kostrukcjach dużo tańszych które znam i słuchałem. Dla mnie Altusy to hałas a nie granie.
@Ojezu: dziwne bo w moich brakuje basu. Ale ja mam mniejszą budę ze 140 i bass reflex 10 cm. Zestrojone powinny być na tą samą częstotliwość co oryginał. Zresztą liczyłem wszystko w WinISD i powinno być ok ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Ojezu: fajne. Tylko jak długo mi pograją pod estradowym wzmacniaczem. Czasami mi się zdarzy wyciągnąć Altuski na salę. Wysoki kopułkowy pewnie by nie pograł za długo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@Ojezu: ruska moc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Które tuby? Chyba nie 9/100 FP albo GDWT 12-19/150 FP :) U mnie już kilkanaście imprez przegrały pod 200W końcówką mocy (Elektronika W400) i nic im nie jest.
@Djkudlaty: Myslę, że altusy 200 byłyby ok, z tym, że to są dosyć chyba duże bydlaki?
@Abovd: Słucham przeróżnej musyki, głównie rock, ale zdarza się też jakaś spokojniejsza muzyka. Najbardziej cenie sobie miekki bas, nie dudniący....
@Ojezu: baltic 90 ma dobre opinie z tego co wyczytalem i nie drogo stoją, bedą ładnie współgrały z wmzakiem od Oknyo?