Wpis z mikrobloga

"Bind, Torture and Kill"

Na zdjęciu Ken Landwehr detektyw, który złapał słynnego seryjnego mordercę BTK

15 stycznia 1974 roku w mieście Wichita (300 000 mieszkańców) policjanci dokonują makabrycznego odkrycia. Rodzina Otero została brutalnie zamordowana (w tym dwójka dzieci). Zbrodnia miała "charakter seksualny". Dla policjantów był to szok, bo w tym małym bogobojnym mieście takie rzeczy nigdy nie miały miejsca. Tak rozpoczyna się być może najbardziej niewiarygodna sprawa w historii kryminalistyki, która będzie trwać ponad 30 lat. Organy ścigania przez dziesięciolecia będą bezsilne, a mieszkańcy miasta będą żyli przez ogromny odcinek swojego życia ze świadomością, że gdzieś koło nich żyje bezwzględny drapieżnik. BTK jest jednym z najbardziej demonicznych i przebiegłych seryjnych morderców w historii. Geniusz zła, "mentalny kameleon", a jego największą zaleta jest cierpliwość, co jest niespotykane u seryjnych morderców z seksualnym komponentem. Morderca z serialu "The Fall" jest wzorowany na tym psychopacie, ale Paul Spector jest tylko nieporadnym dzieckiem bez żadnej dyscypliny w porównaniu do BTK.

Nie będę tutaj całego śledztwa streszczał, bo kiedyś już to robiłem (link na dole) i lepiej sami zapoznajcie się z tą historią, choć prawdopodobnie większość z Was już ją zna.

#fotografia #fotohistoria #historiajednejfotografii #kryminalistyka #seryjnimordercy #usa #mikroreklama #seriale #myrmekochoria

Mój artykuł: http://gameplay.pl/news.asp?ID=90131
Dokument: https://www.youtube.com/watch?v=UlWqj4n7AGg
myrmekochoria - "Bind, Torture and Kill"

Na zdjęciu Ken Landwehr detektyw, który z...

źródło: comment_Us6ev1PWhS6uS4XQ881fvFF23ilmYhak.jpg

Pobierz
  • 17
Coś mi się zdaje, ze historia BTK mogla byc rowniez inspiracja dla Stephena Kinga i jego opowiadania "Dobre małzenstwo". Co prawda wiele rozni te dwie historie, ale wiedze sporo podobnych motywow.
@myrmekochoria:

Nie będę tutaj całego śledztwa streszczał, bo kiedyś już to robiłem (link na dole) i lepiej sami zapoznajcie się z tą historią, choć prawdopodobnie większość z Was już ją zna.


Czytając podlinkowany artykuł:

Nie chcę streszczać tutaj całego śledztwa, bo lepiej zapoznać się z nim osobiście.


Pierdziel się! ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@chrzano: eee? Jest dokument w linku podany jak jesteś na tyle leniwy, to ja nic nie poradzę. Plus artykuł streszcza prawie całe śledztwo. W dzisiejszych czasach trzeba wszystko na tacy podawać rozpieszczonym ludziom, prawda?
@myrmekochoria: Przede wszystkim gratuluję dystansu.

Poza tym doceniłbym na Twoim miejscu fakt, że idąc od Kool-Aid doszedłem tutaj i przeczytałem kolejny Twój artykuł. A w nim nie ma jawnego linkowania do śledztwa (kolejny raz sprawdziłem i nie mogę znaleźć), więc bez takich tekstów proszę . ( ͡ ͜ʖ ͡)