Wpis z mikrobloga

Mirki i mirable, dziś zanim przejdę do wpisu normalnego, to zachęcam was do zaglądnięcia w tag #mikromodlitwa - bardzo fajna inicjatywa, w którą warto się zaangażować. Polecam obczaić. Z Bogiem. (ʘʘ)

Dzień #37
Wtorek dziś, dobry dzień.

Na czym mi zleciał? Praktycznie na siedzeniu w piwnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to tak pozytywnie.

1. Trening. Zaliczony. Trenował sobie będę teraz wg metody tsatsulina z power to the people
Dziś skrócony: Martwy Ciąg 5x107kg 5x97kg

2. Co dziś w tej piwnicy robiłem oprócz trenowania? A no za wykonanie uchwytów do spaceru farmera się wziąłem. Materiałów nowych kupywać mi akurat teraz nie pasuje, więc musiałem pomyśleć. Normalnej wersji nie mogłem zrobić, zatem postanowiłem zrobić te uchwyty w odmianie cebulari. Wychodzi nawet fajnie.

Znalazłem zatem takie jakiś względnie gruby, leżący w mojej piwnicy od czasów PRL'a, kątowniczek. Długości miał koło 102 cm, więc akurat jakoś da radę. Za fajne i długie nie będą te uchwyty, ale dobrze będzie.

Rurę kupiłem już wcześniej, jak robiłem rack więc o to się martwić nie musiałem.

Do tego potrzebne mi jeszcze były kawałki płaskownika i jakaś rurka cieńsza, tak z fi 25-30. Uciąłem z partyzanta ze złomu i dało radę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rurka co prawda trochę cienka i ocynkowana, ale trudno, da radę.

Dziś jeszcze nie skończyłem - jedynie pociąłem, oszlifowałem, posmarkałem główne elementy. Jutro już skończę prawdopodobnie.

Dalej rozpisywał się nie będę, tu link do albumu.

3.Koreczki. Trochę godzinek mi się już uzbierało. Codziennie mam przynajmniej 1. Dobrze jest.

4.Zacząłem prowadzić skurpulatny dziennik przychodów/rozchodów. Trzeba kontrolować przepływ gotówki i dokumentować, co by można było analizować w przyszłości, kiedy idzie dobrze, kiedy źle.

5.W związku z 3 - rozmawiania. Fajnie. I jeszcze przez telefon gadałem. Też fajnie. Już mi to w miarę spokojnie przychodzi, chociaż jeszcze stresik jest, jak gdzieś zadzwonić mam.

6.Modlitwa #mikromodlitwa Super inicjatywa.

7.Czytanie.

W sumie fajnie. Za co się trzeba wziąć? Mniej marnowania czasu, więcej nauki.

Chyba wszystko.

Pozdrawiam mirki i życzę wszystkiego dobrego. Oby się wam spełniło.
PS zajrzyjcie posta wcześniej jak nie zajrzeliście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#grskiwychodzizprzegrywu
  • 4
4.Zacząłem prowadzić skurpulatny dziennik przychodów/rozchodów. Trzeba kontrolować przepływ gotówki i dokumentować, co by można było analizować w przyszłości, kiedy idzie dobrze, kiedy źle.


@grski: Polecam appkę YNAB. Teraz robią nową wersji webowej ale ona jest jeszcze niedorobiona - starą offlineową (z synchronizacją z iOS/Android przez Dropboxa) dają studentom za darmo (o ile jesteś, a jak nie to kogoś można poprosić żeby się zarejestrował # cebuladeals).

A do poczytania w temacie:
http://jakoszczedzacpieniadze.pl/zaplanuj-budzet-domowy
@Quavitor:
Dzięki, przyda się. Poczytam sobie dziś te arty. Co prawda czytam od czasu do czasu o ekonomii blogi jakieś, ale o tych jeszcze nie słyszałem. Dużo tam tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I w sumie to faktycznie poczytam, nie tylko dodam do zakładek.

Z appki raczej nie skorzystam - nie posiadam smartfołna, poza tym studentem nie jestem a kogoś wykorzystywać/prosić nie widzę potrzeby.
Poza tym skoro