Wpis z mikrobloga

#goldwykopsays na dziś.

@xvovx prostuje niezrozumienie genezy prawa i sądownictwa przez wolnościowców oraz dlaczego prywatne sądy to fatalny pomysł.

###

Naturalnie powiadasz… A co jakbym np. ci powiedział, że ja nie uznaję twojego pojmowania naturalności i dla mnie ofiara nie jest w żaden sposób uprawniona do odszkodowania?

Prywatne sądy powiadasz… A co jakbym np. ci powiedział, że ja nie uznaję jurysdykcji twojego prywatnego sądu? I niby kto mnie zmusi (i w jaki sposób) do respektowania jego wyroków? Dla przykładu: porwę kogoś, #!$%@?ę na swoją ziemię, na której ja stanowię prawo i uznaję morderstwo za dopuszczalne, zabiję tego kogoś i kto mi co zrobi? PAO wjedzie mi siłą na posiadłość, aresztuje i doprowadzi do prywatnego sądu, a potem zamknie w prywatnym więzieniu? To czym PAO różnić się będzie od pospolitej państwowej policji, sądu i więzienia? Poza strukturą własności rzecz jasna.

A na jakiej podstawie zakładasz, że sprawcy będzie zależało na jakimkolwiek wyroku? Może dziś sprawcom kradzieży czy morderstwa też zależy na sprawiedliwym wyroku? To pewnie z chęci sprawiedliwego wyroku mordercy lub złodzieje potrafią się latami ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości.

Inna sprawa to o czym już wspomniałem - co w sytuacji, gdy ktoś np porwie kogoś, zawiezie na swoją ziemię i zabije? Albo jeszcze lepiej: ktoś rodzi dziecko na swojej ziemi, na której uznaje morderstwo za dopuszczalne, a następnie to dziecko po roku zabija. Będą w akapie jakieś konsekwencje za taki czyn, czy przechodzimy nad tym do porządku dziennego i uznajemy, że to cena wolności?

Widzisz, ja już chyba wiem na czym polega problem w niezrozumieniu między nami. Bo co do pryncypiów to ja się z tobą całkowicie zgadzam i na poziomie czysto teoretycznego dywagowania przyznałbym ci rację. Tylko, że ja patrzę na ideologię przez pryzmat rzeczywistości, a ty odwrotnie.


Aha, no i doszedłem do wniosku że ponieważ nie publikuję #sprawadlalernera tak często jakbym chciał, postaram się wyławiać mądre, merytoryczne komentarze Wykopowiczów i reaktywować tag #goldwykopsays.
Zachęcam do tego samego. Zamiast tylko gnoić nieuctwo, przynieśmy im kaganek oświaty.

#neuropa
#4konserwy
  • 3
  • Odpowiedz
A ja się zastanawiałem dlaczego trolle wołają mnie w starych postach.


@Kapitalis: ja nikogo nie naganiam. A do antyfanów się przyzwyczaj. Od kiedy zacząłem pisać w tagach politycznych, jakieś psychole wyszukują moje komentarze sprzed lat, kompletnie niezwiązane z tematem tylko po to żeby dać minusa.
  • Odpowiedz