Wpis z mikrobloga

Panowie jest sprawa, wołam speców : #programowanie #visualbasic Wiem, że dla niektórych to pestka, a ja jestem noga z tego. Za pomoc, wysyłam pifko.

Zadanie nr 1.
Napisz w VBA Excel funkcję UDF o sygnaturze:

Function ObjętośćOstrosłupa( a As Double, b As Double ) As Variant

obliczającą objętość ostrosłupa prawidłowego trójkątnego o zadanych długościach: krawędzi podstawy a oraz krawędzi ściany bocznej b.

W przypadku błędnych danych (np. ujemnych argumentów, ...) funkcja ma zwrócić stosowny komunikat tekstowy (np. błędne dane, nie można zbudować figury, ...).

UWAGA: jeżeli w kodzie funkcji będziesz używał zmiennych lokalnych, musisz je zadeklarować. W pierwszej linii kodu umieść dyrektywę Option Explicit

Kod funkcji umieść w polu tekstowym odpowiedzi (wklej z edytora VBA). Kod funkcji nie może przekroczyć 40 linii.

Będe dodawał kolejne komentarzach.
  • 11
ZADANIE NR 2.
Napisz procedurę w VBA-Excel łączącą dane z dwóch tabel umieszczonych w dwóch różnych arkuszach tego samego skoroszytu (dane źródłowe w załączniku) tak, aby spełnione były jednocześnie następujące zależności:

Przedmiot (określonego typu) prowadzi wykładowca o zgodnych z tym typem kwalifikacjach.

Podaj imiona i nazwiska wykładowców oraz nazwy przedmiotów prowadzonych w formie ćwiczeń (CW) lub laboratoriów (LAB).

Zajęcia może prowadzić tylko wykładowca ze stopniem mgr lub bez stopnia naukowego.

Wynik łączenia
ZADANIE NR 3 - chyba najłatwiejsze i najmniej czasochłonne.

Poniżej umieszczono kod procedury VBA gry w "Za dużo za mało".

Option Explicit

Sub GraWZaDużoZaMało()

wylosowana = LosowanieCałkowitej(1, 100)
MsgBox "Wylosowałem liczbę z zakresu od 1 do 100"

trafiono = False
nrPróby = 1
nrWiersza = 2

While Not trafiono
Range("A" & nrWiersza).Value = nrPróby
Dim propozycja
propozycja = InputBox("Podaj swoją propozycję")
Range("B" & nrWiersza).Value = propozycja
If propozycja = "" Then
Range("C"
Toś pomógł.


@btuned: Tos zrozumial. Nie mam zamiaru pomoc i znajac wykop nikt nie pomoze. Studia nie sa obowiazkowe, jak ktos sobie nie radzi to po prostu odpada. Ty nie potrzebujesz pomocy ty potrzebujesz zeby ktos za ciebie WSZYSTKO zrobil.
@Trytka: No tak, bo mnie to wgl nie interesuje a teraz na samym końcu nam jebli taki jeden przedmiot z programowania, gość prowadził to dość zabawnie i teraz wymaga na zaliczenie znajomości tego visual basic. A mi to potrzebne jak #!$%@? dziecko.